iphone 8 fotoaparat

iPhonu 8 by mala pri fotení pomáhať umelá inteligencia, aby tak ponúkol vyššiu kvalitu

Čerstvé informácie odhalili ďalšiu pravdepodobnú súčasť výbavy očakávaného iOS smartfónu, kde sa tentokrát všetko točí okolo nového režimu na fotenie.

Čerstvé informácie odhalili ďalšiu pravdepodobnú súčasť výbavy očakávaného iOS smartfónu, kde sa tentokrát všetko točí okolo nového režimu na fotenie. iPhone by tak mal prispôsobovať nastavenie podľa toho, čo je momentálne v zábere. 

Teda aspoň tak tvrdí firmvér pre nedávno predstavený reproduktor HomePod, v ktorého kóde jeden z vývojárov objavil skrytý dôkaz, alebo lepšie povedané náznak, že Apple kuje plány s niečim, čo sa nazýva SmartCam.

Web Apple Insider píše, že ide s pomerne slušnou pravdepodobnosťou o takzvaný inteligentný režim pre fotoaparát nadchádzajúceho iPhonu 8 so schopnosťou zapájať do rozpoznávania objektov kapacity neurónovej siete, vďaka čomu kalifornský výrobca dosiahne vyššiu presnosť a tým pádom aj vyššiu kvalitu. Ak bude v zábere, napríklad človek, nastavenia sa automaticky prispôsobia tak, aby po stlačení spúšte vznikla čo najkvalitnejšie fotografia. Prispôsobenie môže zahŕňať reguláciu množstva svetla alebo špecifické zaostrenie.

TIP REDAKCIE
Elektrický diaľkový autobus je na svete: Trasu Bratislava – Košice by nezvládol. Vybil by sa

Šikovný vývojár objavil v spomínanom kóde viacero rôznych typov možných scénok, a to vrátane ohňostroja, dieťaťa, oblohy, športu, snehu, východu slnka či takého dokumentu.

Total
3
Zdieľaní