Galaxy Note7 vs. Galaxy Note8: Čo všetko je iné alebo ešte lepšie?

Vynovená generácia prináša modernejší dizajn, lepšie špecifikácie a aj dvojitý fotoaparát.

Vynovená generácia prináša modernejší dizajn, lepšie špecifikácie a aj dvojitý fotoaparát. Aké zmeny však nastali v porovnaní s minuloročným modelom, ktorý sa na trhu príliš dlho neohrial? 

Nie sú veľké, no je ich viac. Do zoznamu patrí ako až 6,3-palcový Super AMOLED displej s netradičným pomerom strán (18,5:9), tak aj pridanie ďalšieho snímaču na zadnú stranu vrátane odstránenia ikonického Home tlačidla, aby tak mohli natiahnuť zobrazovací panel aj bez razantného zväčšenia konštrukcie.

Používateľ Note8 si vie v záujme vyhotovenia kvalitnejšieho záberu prepínať medzi teleobjektívom a širokouhlým objektívom, pričom oba dostali optickú stabilizáciu obrazu a rozlíšenie 12 megapixelov. Ten prvý je určený na portréty (fotenie tváre človeka), druhý pre zmenu na fotenie prírody. A áno, niečo celkom podobné už dlhšie ponúka i LG G6.

V útrobách tiká čipset, ktorý poháňa aj Galaxy S8. V Amerike majú k dispozícii Snapdragon 835, v Európe zase Exynos 8895, čo v porovnaní s 8890 znamená mierny nárast výkonu. Obom kúskom navyše asistuje až 6 GB RAM-ka, čiže o 2 GB väčšia, akú ponúkal Galaxy Note7. Čo sa však týka akumulátora a jeho kapacity, tak tá klesla o rovných 300 mAh. Hustota pixelov ale porástla z 518 na 521 ppi, a to isté platí o pomere medzi telom a displejom, kde nastalo 4,98-percentné zlepšenie.

Skener očí, presnejšie očnej dúhovky, zostal tam, kde aj pôvodne bol. To isté platí o inteligentnom styluse S Pen, prostredníctvom ktorého môžeme po novom odosielať takzvané Live Messages. Príjemcovi správy sa priamo na obrazovke premietne priebeh kreslenia obrázku, ktorý v sebe obsahovala.

Rovnako treba spomenúť menšie kozmetické zmeny prémiového tela, čo si všimnete najmä na prednej strane, kde zaberá až takmer 83 percent plochy nádherný pestrofarebný displej. Oblasť, kde sú umiestnené dva foto snímače vrátane snímaču odtlačkov prstov a niekoľkých senzorov, predstavuje jeden celok v čiernom prevedení, či už máte Midnight Black alebo Maple Gold verziu. A pokiaľ niekoho zaujíma aj fyzické prevedenie pera, tak to zostalo bez väčších zmien.

Note7 a Note8 (via gsmarena.com)