Nick Herbert prišiel s unikátnym riešením, ako sa zbaviť problému mnohých rodičov, ktorým je dostať odpoveď on vašich detí. Poznáme to všetci a dokonca sa hovorí, že tínedžeri sú nevyspytateľní. Vyžadujú si viac slobody, a tak sa ich rodičia spoliehajú na to, že ich môžu kontrolovať aspoň cez mobil.

Deti sú už raz také, zaneprázdnené hraním hier alebo potulujúce sa po meste s priateľmi. Mobil však majú v tichom režime, a tak je veľmi ťažké skontrolovať, čo robia alebo kde sa práve nachádzajú. Nick, žijúci v Londýne, si preto povedal, že musí existovať nejaký spôsob, akým by svojho syna dokázal kontaktovať a dostať od neho aj želanú odpoveď.

Vtedy prišiel s nápadom vytvoriť aplikáciu ReplyASAP, ktorá vám umožňuje posielať urgentné správy, ktoré veľmi ľahko neodignorujete. Požiadal o pomoc priateľa, ktorý mu pomohol túto aplikáciu vytvoriť. Tá spustí neutíchajúci alarm až pokiaľ si dotyčný SMS správu neprečíta.

Pre to, aby táto aplikácia fungovala, si ju musíte stiahnuť vy a aj vaše dieťa alebo ktokoľvek, komu chcete takéto urgentné správy odosielať. Je zdarma, no používatelia si budú musieť zaplatiť za „balíčky“, ktorých cena začína na približne 1€, podľa toho, s koľkými ľuďmi sa chcete cez aplikáciu spojiť.

Čo sa presne stane, keď dostanete „ASAP správu“

Keď dostanete takúto „ASAP správu“, aplikácia sa objaví cez celú obrazovku a preruší čokoľvek, čo práve doručiteľ v mobile prezeral. Potom zazvoní alarm aj v tom prípade, ak je zariadenie v tichom režime. Na to, aby tento alarm utíchol, môže doručiteľ stlačiť tlačidlo „snooze“, ktoré umlčí alarm na 3 minúty, počas ktorých na správu odpovie alebo stlačí „zavrieť“, čo vlastne zatvorí okno. Odosielateľ správy potom dostane upozornenie, podľa toho, ktorú možnosť si doručiteľ vybral.

TIP REDAKCIE
OnePlus 6 trhá vlajkové lode: iPhone X a Galaxy S9 boli v teste rýchlosti bez šance

Herbert však tvrdí, že aplikácia by mala byť používaná naozaj len v núdzi. „Svojmu synovi som povedal, že ak to bude naliehavé, tak mi takúto správu pošli. Ale ak budeš chcieť vedieť kde máš nejaký pár ponožiek, pošli mi obyčajnú SMS a ja ti odpoviem keď budem môcť “.

Po ôsmych mesiacoch je aplikácia dostupná pre užívateľov Androidu, zatiaľ čo iOS verzia by mala vyjsť v nadchádzajúcich týždňoch. I keď bola aplikácia prvotne dizajnovaná pre rodičov a deti, Herbert dúfa, že nakoniec expanduje aj mimo rodín.