Nick Herbert prišiel s unikátnym riešením, ako sa zbaviť problému mnohých rodičov, ktorým je dostať odpoveď on vašich detí. Poznáme to všetci a dokonca sa hovorí, že tínedžeri sú nevyspytateľní. Vyžadujú si viac slobody, a tak sa ich rodičia spoliehajú na to, že ich môžu kontrolovať aspoň cez mobil.

Deti sú už raz také, zaneprázdnené hraním hier alebo potulujúce sa po meste s priateľmi. Mobil však majú v tichom režime, a tak je veľmi ťažké skontrolovať, čo robia alebo kde sa práve nachádzajú. Nick, žijúci v Londýne, si preto povedal, že musí existovať nejaký spôsob, akým by svojho syna dokázal kontaktovať a dostať od neho aj želanú odpoveď.

Vtedy prišiel s nápadom vytvoriť aplikáciu ReplyASAP, ktorá vám umožňuje posielať urgentné správy, ktoré veľmi ľahko neodignorujete. Požiadal o pomoc priateľa, ktorý mu pomohol túto aplikáciu vytvoriť. Tá spustí neutíchajúci alarm až pokiaľ si dotyčný SMS správu neprečíta.

Pre to, aby táto aplikácia fungovala, si ju musíte stiahnuť vy a aj vaše dieťa alebo ktokoľvek, komu chcete takéto urgentné správy odosielať. Je zdarma, no používatelia si budú musieť zaplatiť za „balíčky“, ktorých cena začína na približne 1€, podľa toho, s koľkými ľuďmi sa chcete cez aplikáciu spojiť.

Čo sa presne stane, keď dostanete „ASAP správu“

Keď dostanete takúto „ASAP správu“, aplikácia sa objaví cez celú obrazovku a preruší čokoľvek, čo práve doručiteľ v mobile prezeral. Potom zazvoní alarm aj v tom prípade, ak je zariadenie v tichom režime. Na to, aby tento alarm utíchol, môže doručiteľ stlačiť tlačidlo „snooze“, ktoré umlčí alarm na 3 minúty, počas ktorých na správu odpovie alebo stlačí „zavrieť“, čo vlastne zatvorí okno. Odosielateľ správy potom dostane upozornenie, podľa toho, ktorú možnosť si doručiteľ vybral.

Herbert však tvrdí, že aplikácia by mala byť používaná naozaj len v núdzi. „Svojmu synovi som povedal, že ak to bude naliehavé, tak mi takúto správu pošli. Ale ak budeš chcieť vedieť kde máš nejaký pár ponožiek, pošli mi obyčajnú SMS a ja ti odpoviem keď budem môcť “.

Po ôsmych mesiacoch je aplikácia dostupná pre užívateľov Androidu, zatiaľ čo iOS verzia by mala vyjsť v nadchádzajúcich týždňoch. I keď bola aplikácia prvotne dizajnovaná pre rodičov a deti, Herbert dúfa, že nakoniec expanduje aj mimo rodín.