Vývoj na poli umelej inteligencie dosiahol ďalší dôležitý míľnik. Počítač dokázal vyhrať nad jedným z najlepších profesionálnych hráčov v jednej z najpopulárnejších MOBA hier na svete.

Teda, ak by som mal byť korektnejší, tak nie počítač, ale takzvaný bot. Spoločnosť OpenAI, za ktorou nestojí nikto iný ako Elon Musk, jedného takého vytvorila a keďže ho pripojila aj k neurónovej sieti, bol schopný sa za dva týždne naučiť to, čo človeku môže trvať aj celý život, píše The Verge.

Vizionár sa, samozrejme, stihol významným úspechom pochváliť i na sociálnej sieti Twitter, kde míľnik zaujal celkom slušnú pozornosť. Môže za to fakt, že zatiaľ nikto nič podobné nedokázal. Umelá inteligencia má momentálne na konte podobné úspechy iba v tradičných hrách ako Go alebo šach, a nie v čisto digitálnych hrách ako DotA 2, kde existuje podstatne viac možností či ťahov, a to z nich robí citeľne komplexnejšie prostredie.

1 vs. 1

Inteligentný bot spoločnosti OpenAI si zmeral sily s hráčom Danylo “Dendi” Ishutin v súboji jeden na jedného, no ten mu nestačil ako v prvom, tak ani v druhom zápase, čo zúčastneným spôsobilo zrejme neočakávané prekvapenie. Celá šou prebehla počas každoročného turnaja The International, kde nechýbali ani jeho fanúšikovia.

Rovnako však treba podotknúť, že boli počas hrania medzi počítačom a profíkom aplikované určité obmedzenia, no i napriek tomu možno hovoriť o významnej udalosti.

TIP REDAKCIE
Svoj účet na Facebooku si už dokonca vymazala aj populárna značka Playboy!

Priestor na vývoj umelej inteligencie po novom ponúka už aj hra StarCraft 2, za čím stojí snaha vývojárskeho štúdia Blizzard a vedcov zo spoločnosti DeepMind urýchliť proces. V neďalekej budúcnosti by sme sa preto mohli dočkať obdobného úspechu v ďalšom medzinárodne populárnom titule, ktorý je taktiež neoddeliteľnou súčasťou eSportu.