Ak používate na vyjadrenie svojich pocitov viac emoji ako slová, poteší vás správa, že k vám putujú najnovšie smajlíky. Apple totiž odhalil nové sety, ktoré by mali byť dostupné už tento rok pre iPhone, iPad, Apple Watch a Mac.

Pri nedávnych oslavách svetového dňa smajlíkov zdieľal Apple náhľad niektorých najnovších emoji, a tak sa mohli používatelia ich zariadení predčasne pokochať ešte pred tým, ako ich budú môcť použiť.

Firma hľadá cestu, ktorou by sa dala do našich správ vsunúť i naša osobnosť, preto do už dostupnej ponuky emoji pridáva nový set. Ten obsahuje niekoľko ľudských charakterov, mýtické bytosti, zvieratá, ale aj nové emoji zobrazujúce jedlo.

Pribudne tak napríklad žena so šatkou, muž s bradou, ale aj mnoho nových výrazov tváre – zdvihnuté obočie alebo smajlík s prstom na perách. Pridávajú však aj jedného s vybuchujúcou hlavou. Do najnovšieho setu emoji je dokonca zahrnutá aj dojčiaca mamička.

Medzi zvieratami nájdeme zebru, žirafu, ježka a dva druhy dinosaurov, z ktorých jeden je práve Tyranosaurus Rex. Taktiež pridajú sendvič a kokosový orech. Týchto miestami zvláštnych, ale i tak úžasných smajlíkov je ešte omnoho viac. Medzi mýtickými bytosťami môžeme nájsť upírov, zombíkov, elfov ale aj džina. Boli pridané tiež nové vlajky – Wales, Škótsko a Anglicko. Set tak dohromady zahŕňa 56 nových emoji charakterov.

Aj keď ešte nie je isté, kedy budú môcť používatelia zariadení Apple tento set smajlíkov naplno využiť, hovorí sa, že bude dostupný po ďalšej aktualizácii iOS už túto jeseň. Konzorcium Unicode vydalo novú verziu 10.0.0, ktorá zahŕňa všetko od víl až k praclíku. Preto tieto emoji nebudú dostupné pokiaľ Apple nepridá do svojich zariadení práve podporu Unicode 10. Predloha každého smajlíka bude musieť byť taktiež potvrdená firmou Apple.