Koniec malých iPhonov: Apple ich už neplánuje vyrábať

Znie to ako nevýznamná novinka, ide však o výrazný míľnik vo fungovaní firmy.

0

iPhone SE je jeden z najnovších a zároveň najmenších iPhonov na trhu. Len rok starý model už však podľa všetkého nedostane nástupcu. Apple chystá len väčšie modely.

V dnešnej dobe je smartfón s displejom s uhlopriečkou pod päť palcov označovaný za „mini“. Držať v ruke 4-palcový telefón je teda niečo, čo sa až tak často nevidí. Aj napriek tomu je iPhone SE mimoriadne obľúbený. Podľa Apple však nie až tak, aby vyrobil jeho novú verziu.

Na skutočnosť upozornil server Nashville Chatter odvolávajúci sa na čínskeho analytika, ktorý svoje zistenia publikoval na čínskej sociálnej sieti Weibo. Malý a stále výkonný iPhone SE radí v prípade záujmu zakúpiť kým je ešte dostupný.

Nové iPhony ponúknu uhlopriečku displeja s minimálnou veľkosťou 4,7 palcov. Apple tým priamo reaguje na vývoj trhu, ktorý uprednostňuje 5,5-palcové displeje. Práve tie najčastejšie ponúkajú výrobcovia Android smartfónov.

V praxi to hneď neznamená, že v rukách musíme nosiť obrovské tehly. Výrobcovia, ako napríklad Samsung, prichádzajú s inovatívnymi riešeniami ako displej natiahnuť na takmer celú prednú stranu. Veľkosť samotného telefónu sa tak nezväčšuje, veľkosť displeja áno.

iPhone SE bol predstavený ešte minulý rok, prekvapivo mimo septembrovej konferencie. Jeho dizajn vychádza z iPhone 5 z roku 2012, špecifikáciami je podobný iPhone 6s.