Nový iPhone by mal mal mať v hardvérovej výbave všetko nevyhnutné, aby dokázal zrealizovať trojrozmerné skenovanie tváre používateľa. A pokiaľ sa im nepodarí snímač odtlačkov integrovať pod displej, technologicky pokročilá funkcionalita môže nahradiť aj Touch ID.

Vyplýva to z čerstvých informácií, za ktorými stojí bližšie nešpecifikovaný zdroj dôveryhodného webu Bloomberg.

Zdroj vraj disponuje prístupom k pripravovaným produktom spoločnosti Apple a vďaka tomu prezradil, že nadchádzajúca generácia iPhonu, čiže osmička, ponúkne typ zabezpečenia, kde prebehne autentifikácia na základe overovania tváre. Dostaneme sa tak z uzamknutého displeja priamo do prostredia operačného systému, potvrdíme platbu alebo spustíme zabezpečenú aplikáciu.

Mobilné zariadenie pritom využije nový trojrozmerný senzor na prednej strane konštrukcie, pričom pár slov padlo aj o skenovaní očí, presnejšie očnej dúhovky. Inžinieri z Apple by tým rozšírili zabezpečenie o ďalšiu spoľahlivú úroveň, ktorá môže fungovať ako samostatne, tak aj spolu s iným spôsobom overovania používateľa.

Nebude prvý

Ak by sa predsa len rozhodli pre integráciu spomínaného senzora, nebude to prvý smartfón, ktorý ponúkne skenovanie tváre. Niečim podobným vybavil aj Samsung svoju tohtoročnú pýchu Galaxy S8. Apple však celú vec vďaka 3D a prítomnosti čipu pre umelú inteligenciu posunie na vyššiu úroveň, aby eliminovali akúkoľvek šancu, že niekto s nekalými úmyslami použije známy trik na oklamanie systému.

Keďže je biometrická technológia ešte stále vo vývoji, stále tu existuje pravdepodobnosť, že s ňou iPhone 8 nepríde. Pokiaľ ale náročný vývoj pôjde podľa plánov, biometrický snímač Touch ID môže byť minulosťou. Všetko bude záležať iba od toho, či ho novinka dokáže plnohodnotne nahradiť a či sa im snímač odtlačkov podarí kvôli nedostatku miesta integrovať pod zobrazovací panel.