Asi nebudeme mať ďaleko od pravdy ak napíšeme, že zvuky hlbokého lesa, tečúceho potoka alebo iných prírodných scenérií dokážu priviesť človeka na iné myšlienky.

Ešte lepšie je, ak upokojujúce zvuky spojíte s rovnako pokojným vizuálnym obsahom.

V novembri minulého roka vyšiel z produkcie britskej BBC vysoko hodnotený dokumentárny seriál Planet Earth II, ktorý pozostáva zo šiestich dielov.

V rebríčku česko-slovenskej filmovej databázy si tento seriál vyslúžil od užívateľov hodnotenie 98 percent a patrí mu tak prvé miesto, čo sa najlepších seriálov týka.

Server IMBd hovorí o podobne vysokom hodnotení, v ktorom seriál dostal 9,6 hviezdy z celkových 10 hviezd.

Tvorcovia seriálu si nielen pre fanúšikov excelentných záberov z prírody pripravili desaťhodinový maratón, ktorý je plný audio-vizuálnych scenérií z každej oblasti, kde sa seriál Planet Earth II natáčal.

Oficiálny cover seriálu Planet Earth II © BBC

V desiatich hodinách uvidíte doslova ohromujúce zábery na púštnu krajinu, zarastenú džungľu či horské masívy. Všetko so zvukmi, ktoré takmer nedotknutým prírodným častiam sveta prirodzene patria.

Video nevzniklo náhodou. Je súčasťou projektu tzv. skutočného šťastia, ktorý BBC v minulom roku pripravila s kalifornskou univerzitou v Berkeley. V skratke, experti v rámci projektu zistili, že sledovanie dokumentárnych seriálov s prírodnou tématikou robí ľudí šťastnejších.

Ak máte za sebou hektický deň a telefón vám prestal vyzváňať až teraz, pustite si spomínanú 10-hodinovú dávku pokoja, o ktorú sa postarali producenti z BBC. Stojí za to.