Nový Guinnessov rekord. Najrýchlejší dron sveta uháňa rýchlosťou 262 kilometrov za hodinu

Možno ste o tom nevedeli, no aj drony majú svoje preteky, v ktorých si merajú sily ako piloti, tak samotné lietajúce hračky. Jeden z posledných závodov Drone Racing League sa odohral nedávno v Londýne.

Komunita okolo Drone Racing League sa chváli vyvíjaním vlastnej technológie, v rámci ktorej vytvorili dron s názvom Racer3. Aby boli preteky spravodlivé, tento dron používa každý zo zúčastnených pilotov.

Dron musí byť rýchly, flexibilný a aj odolný. Bez nehôd sa jednoducho žiadne preteky nezaobídu. Maximálna rýchlosť dronu Racer3 končí pri hranici necelých 130-tich kilometrov za hodinu.

Inžinieri, ktorí za vývojom dronu Racer3 stoja, si krátia voľný čas vymýšľaním bláznivých lietajúcich zariadení, z čoho vznikol nový svetový rekord zapísaný v Guinnessovej knihe.

Extrémne rýchly dron s oficiálne potvrdeným rýchlostným rekordom

Kapacity Drone Racing League zhotovili quadrokoptéru s pohonom na batérie, ktorá dokáže letieť až neuveriteľnou rýchlosťou 262 kilometrov za hodinu. Tvorcom sa podarilo dosiahnuť ešte vyššiu rýchlosť, a to takmer 290 km/h.

Problémom bolo, že danú rýchlosť nebolo možné dosiahnuť na 100-metrovom meranom okruhu, ktorý bol podmienkou pre zápis do najznámejšej knihy svetových rekordov.

Podobné rýchlosti dosahovali aj skôr vyvinuté prototypy. Často ale končili v plameňoch, čím sa tvorcovia pochopiteľne príliš nechválili.

Z dosiahnutia jedinečného rekordu samozrejme existuje video záznam, ktorý si môžete pozrieť nižšie. Pridávame ešte jedno video, ktoré vám ukáže, ako také preteky dronov vyzerajú v praxi.

Určite sami uznáte, že môže ísť o zaujímavý šport a hru na reflexy.