V Severnej Kórei predávajú nový smartfón, ktorý vyzerá takmer ako iPhone

Smartfón Jindallae 3 od lokálnej spoločnosti Mangyongdae Information Technology Corporation vám bude hneď po prvom pohľade pripomínať ikonický priemyselný dizajn.

Krajinou neobmedzených možností nie je iba legendárne Rusko alebo taká Čína, ale aj Severná Kórea, kde platia úplne iné pravidlá ako vo svete, kde žijeme. Preto tam nemajú absolútne žiadny problém predávať mobilný telefón s takou podobou, akou sa môže chváliť aj jeden z najznámejších modelov na svete.

Smartfón Jindallae 3 od lokálnej spoločnosti Mangyongdae Information Technology Corporation vám totiž bude hneď po prvom pohľade pripomínať iPhone. Jediným dobre badateľným detailom, ktorý je odlišný od jeho ikonického priemyselného dizajnu, je domovské tlačidlo pod displejom, keďže nemá kruhový, ale obdĺžnikový tvar so zaoblenými rohmi. Dá sa teda povedať, že to pre zmenu pripomína roky zaužívané tlačidlo zo smartfónov od Samsungu.

Tak trošku identickú podobu má ale aj samotné používateľské prostredie bližšie neznámeho operačného systému (zrejme upravený Android alebo vlastný Red Star OS), čo si všimnete predovšetkým na ikonkách niektorých základných aplikácií. Nie je sa však čomu čudovať, pretože súčasný vodca Severnej Kórey, Kim Jong-un, patrí rovnako ako jeho otec, Kim Jong-il, medzi veľkých fanúšikov spoločnosti Apple a jej elektronických produktov s logom nahryznutého jabĺčka.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S22: Koľko budú stáť chystané novinky? Poznáme ceny!
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať