Nový iPad Pro je neuveriteľný: Ponúka takmer taký vysoký výkon ako MacBook Pro!

Najnovšie modely iPad Pro od Apple sú šialene výkonné. Vychádza to z testov prvých recenzentov, ktorí ich práve preháňajú cez prvé benchmarky.

Najnovšie modely iPad Pro od Apple sú šialene výkonné. Vychádza to z testov prvých recenzentov, ktorí ich práve preháňajú cez prvé benchmarky.

Je teda možné, že Apple plánuje nahradiť MacBooky iPadom? Možno, no tam ďaleko ešte nie sme. Najlepší tablet od Apple zatiaľ nedokáže spraviť všetko to, čo dokáže najlepší notebook od rovnakého výrobcu. Hranica medzi nimi sa rok čo rok zmenšuje, o tom niet pochýb.

Syntentické benchmarky síce neodhaľujú využitie v reálnom svete, ponúkajú však náhľad do čistej, ničím neriedenej výpočtovej sily jednotlivých zariadení. Je priam neuveriteľné vidieť, ako tablety dokážu zo seba dostať takmer rovnaký výkon ako plnohodnotné notebooky. Apple sa tento rok skutočne prekonal.

Výsledky pochádzajú z blogu BareFeats, ktorý porovnal iPad Pro (2017) a MacBook Pro 13“ (2017). Počas testu zistili, že obe zariadenia sú si prekvapivo podobné, hlavne čo sa grafického výkonu týka.

TIP REDAKCIE
ZOH 2022 v Číne: Krajiny sa obávajú špionáže, odporúčajú používanie jednorazových telefónov

Nakoniec, nová správa konečne potvrdzuje to čo sme očakávali. Nové tablety iPad Pro disponujú 4 GB RAM.

„Len sa nad tým zamyslite. Najvyššia konfigurácia MacBook Pro 13“ pre rok 2017 stojí približne 3x viac než iPad Pro 2017. Aj napriek tomu je notebook pri spustení aplikácií náročných na procesor len mierne rýchlejší než tablet a pri graficky náročných aplikáciách dokonca pomalší.

Zdá sa len vám, že sa Apple snaží vyladiť mobilné čipy natoľko, aby na nich mohli jedného dňa spustiť macOS alebo iOS verziu, ktorá sa správa ako macOS? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie!

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať