Headset, ktorý napodobňuje ľudské oko. Virtuálnu a rozšírenú realitu čaká revolúcia

Avizovaný headset kombinuje virtuálnu, rozšírenú a realitu okolo nás, pričom “replikuje prirodzené fungovanie ľudského oka a vytvára obraz s veľmi vysokým rozlíšením”.

Súčasné VR a AR headsety majú množstvo konštrukčných, ale aj zobrazovacích nedostatkov, ktoré vedia pokaziť skúsenosti z používania. A aj keď je snáď každému jasné, že sa to v blízkej budúcnosti zlepší, švédsky výrobca nenecháva nič na náhodu a preto už čoskoro príde s vlastným produktom, ktorý svojimi kvalitami bez akýchkoľvek pochýb zahanbí konkurenciu.

Ako sme sa dozvedeli priamo z tlačovej správy start-upu Varjo (bývali zamestnanci Nokie), avizovaný headset kombinuje virtuálnu, rozšírenú a realitu okolo nás, pričom “replikuje prirodzené fungovanie ľudského oka a vytvára obraz s veľmi vysokým rozlíšením v smere, do akého smeruje pohľad používateľa“. O ako vysokom rozlíšení sa tu teda bavíme? Vraj až 70 megapixelov na jedno oko, čo je v porovnaní s dnešnými generáciami headsetov (napríklad HTC Vive) až niekoľkonásobne viac, píše web Futurism.

Ukážkový príklad rozdielu medzi headsetom od Varjo a headsetom od konkurencie (foto: Varjo)

Redaktor z webu The Verge mal dokonca už aj príležitosť vyskúšať si jeden z prototypov, ktorému ale na druhú stranu chýbali kľúčové technológie, aby sa tak nedostali na svetlo sveta ešte pred oficiálnym predstavením. Testovaný model kombinoval dva Full HD mikro-displeje od Sony s konštrukciou spotrebiteľskej verzie headsetu Oculus Rift a ako vieme vďaka jeho skúsenostiam, zobrazený obraz bol v strede kryštálovo čistý (jemný, detailný) a po okrajoch zase mierne rozmazaný, čiže nadobudol veľmi podobný pohľad, ako keď pozeráme na svet prostredníctvom našich očí.

TIP REDAKCIE
Energetika EÚ v roku 2020: Štvrtina celkovej elektriny sa vyrobila v jadrových elektrárňach

Dokončený produkt predstavia niekedy v druhej polovici roka 2017. Zatiaľ sa môžete navnadiť špičkovo spracovaným videom vyššie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať