Volvo tlačí na vývoj autopilota. V roku 2021 chce mať na cestách samojazdiace autá

Ďalšie známe meno, spoločnosť Autoliv, pomôže renomovanej švédskej automobilke s vývojom vlastného autonómneho softvéru pre nadchádzajúce generácie áut.

O spolupráci medzi tak trošku rozdielne zameranými spoločnosťami Volvo a NVIDIA už bolo v minulosti čo-to počuť. Aby sa im však podaril dosiahnuť vytýčený cieľ zhotoviť autonómne dopravné prostriedky pre spotrebiteľský trh, musia do tímu prijať celkom dôležitú posilu. O kom je teda reč?

Ďalšie známe meno, spoločnosť Autoliv, tak pomôže renomovanej švédskej automobilke s vývojom vlastného autonómneho softvéru pre nadchádzajúce generácie technologický pokročilých áut, ktoré by mali onedlho začať brázdiť cesty. Všetko vraj stihnú do roku 2021.

Nevyhnutný hardvér zabezpečí ostrieľaná NVIDIA, pričom tá v tejto oblasti nespolupracuje iba s Volvom, ale aj s ďalšími renomovanými značkami z automobilového priemyslu, medzi ktorými nechýba ako Audi, tak ani Tesla, Toyota a dokonca ani nemecká špička Mercedes-Benz.

Web The Verge navyše píše, že spomínaný softvér od Volva a Autoliv nebude exkluzívny, čo znamená, že sa môže objaviť v konkurenčných kúskoch so samojazdiacimi kapacitami. O niečo veľmi podobné sa snaží i spoločnosť Apple, čo nám len nedávno v rozhovore pre web Bloomberg potvrdil jej šéf, Tim Cook. Bližšie detaily súvisiace so záhadným projektom Titán ale zatiaľ nepoznáme.

TIP REDAKCIE
Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať