Apple si prenajal flotilu áut, aby mohol dokončiť vývoj autonómneho systému

Na samojazdiacich automobiloch a príslušných technológiách nepracujú iba renomovaní výrobcovia z automobilového priemyslu. Podobné ambície má aj gigant z Kalifornie.

Na samojazdiacich automobiloch a príslušných technológiách nepracujú iba renomovaní výrobcovia z automobilového priemyslu. V rámci tajomného projektu Titán má veľmi podobné ambície aj gigant z Kalifornie, ktorý si vraj nedávno dokonca prenajal flotilu SUVčiek so značkou Lexus, aby mohol pokračovať s vývojom priamo v teréne.

Ako informuje web Bloomberg, Apple využíva prenajaté vozidlá RX450h od spoločnosti Hertz na testovanie a vylepšovanie vlastného technologického riešenia s umelou inteligenciou, prostredníctvom ktorého vie osobným dopravným prostriedkom na štyroch kolesách poskytnúť samojazdiace kapacity. V kuloároch sa najskôr šuškalo o práci na komplexnom elektromobile s logom nahryznutého jabĺčka, no neskôr vyplávalo na povrch, že gigant presmeroval hlavnú pozornosť na takzvaný “autonómny jazdiaci systém“, aby tak udržal krok s konkurenciou z príslušného odvetvia spotrebiteľského trhu.

Zmenu smerovania projektu Titán prezradil sám Tim Cook, šéf spoločnosti Apple, v nedávnom rozhovore, kde po prvýkrát prehovoril o ich ambicióznych plánoch s vývojom AI technológie pre automobily. Rovnako však podotkol, že to, na čom pracujú, zatiaľ nemá obdoby.

TIP REDAKCIE
Smartfóny Redmi Note 11 prídu do Európy, už koncom tohto mesiaca

Sústredíme sa na autonómne systémy. Je to kľúčová technológia, ktorú považujeme za enormne dôležitú.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať