Elektromobil, za ktorým stojí špičkový dizajnér. Toto sú prvé fotky Fisker EMotion

Po čiastočnom odhalení tvaru karosérie dávnejšie oznámeného SUV Tesla Model Y prišiel rad aj na celkom zaujímavý kúsok od konkurencie. Za pripravovaným elektromobilom EMotion stojí Henrik Fisker.

Po čiastočnom odhalení tvaru karosérie dávnejšie oznámeného crossover SUV Tesla Model Y prišiel rad aj na celkom zaujímavý kúsok od konkurencie. Za pripravovaným elektromobilom EMotion stojí nový výrobca Fisker a za tým zase ostrieľaný dizajnér áut, Henrik Fisker (BMW, Aston Martin)ktorý chce priniesť do priemyslu inovácie aj s jedinečným štýlom.

Na ešte čerstvých fotografiách tak máme po prvýkrát vôbec príležitosť vidieť jeho karosériu z viacerých uhlov pohľadu, čím je na mysli ako predná, tak aj bok, či časť z tej zadnej. Športový nádych tu kombinuje 650-kilometrový dojazd na jedno nabitie batérie a maximálna rýchlosť takmer 260 kilometrov za hodinu.

Celá konštrukcia elektromobilu pozostáva z uhlíkových vlákien a pár slov padlo aj o novom elektrickom pohone, aký vraj zatiaľ nemá obdoby. Ten by mal podľa dostupných informácií využíva “technológiu s hybridným superkondenzátorom”.

A ako informuje web Electrek, poločnosť Fisker Inc. začne prijímať predbežné objednávky od polovice tohto roka, preto teraz vyrukovala s menšou sériou záberov, kde ukázala unikátny dizajn modelu EMotion rovno na živých fotografiách.

TIP REDAKCIE
České dráhy inovujú: Náhradné diely pre vlaky si budú vyrábať pomocou 3D tlačiarní

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať