Avizovaná novinka od Tesly ukázala časť karosérie. Model Y bude kompaktné SUV

O ďalšom majstrovskom diele, za ktorým nebude stáť nikto iný ako Elon Musk a jeho Tesla, sme už čo-to počuli. Dodnes sme však nemali k dispozícii žiadny obrázok, kde by elektromobil Model Y pózoval so svojimi krivkami.

O ďalšom majstrovskom diele, za ktorým nebude stáť nikto iný ako Elon Musk a jeho Tesla, sme už čo-to počuli. Dodnes sme však nemali k dispozícii žiadny obrázok, kde by elektromobil Model Y pózoval so svojimi krivkami. Veci sa zmenili až na nedávnom stretnutí investorov, kde vizionár poodhalil časť z ambicióznych plánov do budúcnosti.

Po stretnutí totiž začala internetom kolovať dizajn vrchnej časti karosérie avizovaného elektromobilu, ktorý naberie podobu crossover SUV, čiže akéhosi kompaktnejšieho terénneho vozidla. Prečo však len vrchná? Všetko zrejme súvisí so samotnou platformou, okolo ktorej bolo poslednú dobu viacero nejasností.

Najskôr sa hovorilo, že novinku vytvoria na základoch ľudového Modelu 3, no Elon tieto plány nakoniec otočil do úplne iného smeru. Tesla Model Y by tak mal stáť na vlastnej, úplne novej platforme, ktorá bude pripravená do výroby až na prelome rokov 2019 a 2020, píše web Electrek.

Nová platforma Modelu Y dostane výrazne jednoduchšiu kabeláž, čo americkému výrobcovi technologicky pokročilých elektromobilov uľahčí celý montážny proces, pretože ubudne značná časť z manuálne náročných činností, aké sú nevyhnutné pri výrobe súčasných modelov z jeho portfólia. A to mu poskytne príležitosť zapojiť do procesu viac inteligentných robotov, vďaka čomu zvýši súčasnú úroveň automatizácie.

TIP REDAKCIE
Späť ku koreňom? OnePlus 10R ponúkne lákavú výbavu za ešte lákavejšiu cenu
Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať