Aston Martin oznámil, že jeho elektromobil RapidE čaká v roku 2019 limitovaná výroba

“Po odhalení konceptu RapidE, ktorý prebehol ešte v októbri 2015, sme s potvrdením, že náš prvý plne elektrický Aston Martin čaká produkcia, dosiahli ďalší míľnik,” prezradil CEO automobilky Andy Palmer.

Hoci model RapidE od známeho výrobcu luxusných automobilov zo Spojeného kráľovstva poznáme už nejaký ten mesiac, až dodnes napadla o výrobe ani jedna dôveryhodná zmienka. Veci sa menia až v týchto dňoch, kedy Aston Martin prezradil, že sa z ambiciózneho konceptu elektromobilu predsa len stane realita.

Montážne linky by mali byť naštartované a pripravené na spustenie limitovanej výroby niekedy počas roka 2019. Svetlo sveta totiž uzrie iba 155 kusov. A špecifikácie? Aj keď sme sa tentokrát nedozvedeli nič nové, vďaka starším informáciám vieme, že potenciálny zákazník dostane zhruba za 200 až 250-tisíc dolárov výkon okolo 800 koní a iba cez 300-kilometrov veľký dojazd na jedno nabitie batérie.

Po odhalení konceptu RapidE, ktorý prebehol ešte v októbri 2015, sme s potvrdením, že náš prvý plne elektrický Aston Martin čaká produkcia, dosiahli ďalší míľnik,” uviedol na margo oznámenia zásadnej novinky CEO automobilky Andy Palmer.RapidE reprezentuje víziu, túžbu a kapacity spoločnosti Aston Martin na úspešne prijatie radikálnej zmeny.

Podobný krok možno z úplne pochopiteľných dôvodov očakávať aj zo strany ďalšej špičky meniaceho sa automobilového priemyslu. Švédsky výrobca Volvo nedávno oznámil, že končí s vývojom naftových motorov a začína zameriavať viac pozornosti na čoraz populárnejší elektrický pohon, aby tak dokázal udržať krok s konkurenciou ako je Tesla. V opačnom prípade čaká každého, kto bude túto elektrickú revolúciu ignorovať, podobný osud, aký kvôli iPhonu postihol aj legendárnu Nokiu či BlackBerry.

TIP REDAKCIE
Erupcia sopky v Tongu pretrhla podmorský internetový kábel, celá krajina ostala bez pripojenia
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať