Hoci model RapidE od známeho výrobcu luxusných automobilov zo Spojeného kráľovstva poznáme už nejaký ten mesiac, až dodnes napadla o výrobe ani jedna dôveryhodná zmienka. Veci sa menia až v týchto dňoch, kedy Aston Martin prezradil, že sa z ambiciózneho konceptu elektromobilu predsa len stane realita.

Montážne linky by mali byť naštartované a pripravené na spustenie limitovanej výroby niekedy počas roka 2019. Svetlo sveta totiž uzrie iba 155 kusov. A špecifikácie? Aj keď sme sa tentokrát nedozvedeli nič nové, vďaka starším informáciám vieme, že potenciálny zákazník dostane zhruba za 200 až 250-tisíc dolárov výkon okolo 800 koní a iba cez 300-kilometrov veľký dojazd na jedno nabitie batérie.

Po odhalení konceptu RapidE, ktorý prebehol ešte v októbri 2015, sme s potvrdením, že náš prvý plne elektrický Aston Martin čaká produkcia, dosiahli ďalší míľnik,“ uviedol na margo oznámenia zásadnej novinky CEO automobilky Andy Palmer.RapidE reprezentuje víziu, túžbu a kapacity spoločnosti Aston Martin na úspešne prijatie radikálnej zmeny.

Podobný krok možno z úplne pochopiteľných dôvodov očakávať aj zo strany ďalšej špičky meniaceho sa automobilového priemyslu. Švédsky výrobca Volvo nedávno oznámil, že končí s vývojom naftových motorov a začína zameriavať viac pozornosti na čoraz populárnejší elektrický pohon, aby tak dokázal udržať krok s konkurenciou ako je Tesla. V opačnom prípade čaká každého, kto bude túto elektrickú revolúciu ignorovať, podobný osud, aký kvôli iPhonu postihol aj legendárnu Nokiu či BlackBerry.