mixxtape 3

MIXXTAPE vyzerá ako klasická kazeta, no funguje ako prenosný hudobný prehrávač

Má LCD displej, vlastnú batériu, Bluetooth či 3,5 mm port na pripojenie slúchadiel alebo reproduktorov. Keď sa však na netradičný hudobný prehrávač pozriete, bude vám chvíľku trvať, kým si uvedomíte, že v skutočnosti nejde o kazetu, akú sme používali ešte pred príchodom digitálneho formátu.

MIXXTAPE tak možno vyzerá, no čo sa týka jeho funkcionality, tak s tou je bližšie ku kompaktným elektronickým zariadeniam na počúvanie hudby. Nejde však zatiaľ o produkt, ktorý by sme našli na pultoch obchodov, ale iba o začínajúci projekt z crowdfunding webu Kickstarter, kde sa snaží vyzbierať dostatok finančných prostriedkov, aby sa z neho mohla v blízkej budúcnosti stať realita.

mixxtape 4
Zdroj: Kickstarter

Prehrávač dostal malý zobrazovací panel, kde používateľ získa prístup k nevyhnutným informáciám, ako je napríklad názov aktuálnej skladby alebo úroveň energie v integrovanom akumulátore s 12 hodinovou výdržou po plnom nabití. Taktiež nechýbajú ani hardvérové tlačidlá na ovládanie alebo vyššie spomínaná bezdrôtová konektivita, prostredníctvom ktorej si môže k zariadeniu pripojiť bezdrôtové slúchadlá. Na ukladanie pesničiek slúži vložená microSD karta s maximálnou kapacitou 64 GB.

MIXXTAPE je ale tiež možné vložiť do niektorého zo zabudnutých prehrávačov a použiť ho ako klasickú kazetu, pretože konštrukcia z fyzicky odolného karbónu obsahuje všetko, čo na to potrebujeme. Jeho cenovka by sa mala po príchode do obchodov pohybovať okolo 80 amerických dolárov, pričom podporovatelia projektu dostanú svoj kúsok už v novembri.

Zdroj: Kickstarter
MIXXTAPE
Total
1
Zdieľaní