Chronotechna: Na Kickstarteri uspeli najčiernejšie hodinky sveta, vyrobia ich Česi

Čierna ako žiadna iná. Česi uspeli so zaujímavými hodinkami.

0
Zdroj: Kickstarter/ Chronotechna

Na populárnom štartovači Kickstarter sa podarilo už mnohým zahraničným biznisom zaujať nejedného sponzora. Najnovšie však uspela aj značka našich západných susedov, Chronotechna.

Chronotechna je značka hodiniek, ktoré pohlcujú 99% svetla. Tieto fascinujúce hodinky sú najčernejšie, aké boli kedy na svete vyrobené a zákazníkovi podľa všetkého zaručia fascinujúci zážitok. Ich ciferník bude veľmi ľahko čitateľný. Látka, ktorá ho totiž tvorí, drží svetový rekord za najtmavšiu látku vyrobenú človekom a má jedinečné fyzikálne a optické vlastnosti. Pôvodne však bola vyrobená pre rôzne vesmíre účely.

Zdroj: Kickstarter/ Chronotechna

Aj napriek tomu, že startup si stanovil, že chce vybrať sumu 19 000 €, čo je približne pol milióna českých korún, podarilo sa mu vybrať až 14-násobok tejto sumy. Značka totiž nie je vôbec nováčikom na trhu – má teda už svoju históriu, no snaží sa svoje produkty prispôsobovať novodobým technológiám a dizajnu. Hodinky sú vyrobené z nerezovej ocele a majú zafírové sklíčko, čiže škrabance sa na nich budú tvoriť len veľmi ťažko. Sú obohatené aj o švajčiarsku svetelnú technológiu Super-LumiNova, pre lepšie osvetlenie.

Zdroj: Kickstarter/ Chronotechna

Rozmanitosť farieb hodinkám taktiež nechýba

Ručne šitý remienok bude fungovať na podobnom uchytení ako pri Apple Watch, a teda si zákazník bude môcť farby remienkov striedať. Ponúkané budú v modrej, karamelovej, limetkovej, čiernej aj v oranžovej farbe. Ciferník je tiež farebne rozmanitý. V kampani ho môžeme nájsť v modrej, bielej, oranžovej a limetkovej farbe. Dizajnovo teda kúsky k sebe krásne zapadajú. Hodinky je momentálne možné v kampani zakúpiť za 389 eur, čo je o 80 % nižšia čiastka než suma, ktorú by ste dali za hodinky s podobnou technológiou.