Úvod Veda Zdravie

Zdravie

Zdravie je to najdôležitejšie, čo máme. Na čom momentálne pracujú špičkoví experti a ako nám to pomôže v budúcnosti?

Instagram zasahuje: Chce obmedziť šírenie dezinformácií spojených s očkovaním

Vyzerá to, že nadmerné množstvo dezinformácií týkajúcich sa očkovania vyburcovalo k zákroku aj jednu z najväčších sociálnych sietí súčasnosti - Instagram.

Experti radia: Odporúčaný čas, ktorý by mali deti tráviť pozeraním TV či hraním sa s telefónom

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) nedávno vydala nové odporúčania pre aktivity malých detí spojené s ich zdravým vývojom.

Obrázok mliečnych žliaz ženských pŕs je desivý a nádherný zároveň

Mliečne žľazy ženských pŕs sú neoddeliteľnou súčasťou tiel nežnejších polovičiek, bez ktorých by ľudstvo nemalo šancu prežiť, nie to ešte zväčšovať populáciu.

Ľudia sa zbláznili: Anti-vax fanatici prestávajú očkovať domácich miláčikov

Ľudia, ktorí nedávajú očkovať svoju deti teraz pozornosť zamerali na ďalších členov rodiny. Domácim miláčikom odporierajú životu zachraňujúce očkovania.

Taliansko razantne: Neočkované deti dostali zákaz vstupu do jaslí a škôlok

Taliansko sa rozhodlo, že proti antivakcinačnému hnutiu zakročí razantne. Vláda prišla so zákonom, ktorý zakazuje vstup deťom do jaslí či škôlok.
Veterné turbíny

Odborníci zdvíhajú prst: Fosílne palivá by mali nahradiť obnoviteľné zdroje

Znečistený vzduch má na svedomí viac úmrtí ako fajčenie tabaku. Preto by sa mal celý svet preorientovať na obnoviteľné zdroje a zelenú elektrickú energiu.

Sme kvôli hraniu akčných hier agresívnejší? Odborníci majú odpoveď

"Za to jeho chovanie môžu tie počítačové hry," patrí medzi frázy, s ktorými sa stretol už takmer každý z nás. Je to však naozaj tak?

Syndróm zlomeného srdca je skutočná choroba, ktorá sa podobá srdcovému záchvatu

Syndróm zlomeného srdca dokazuje priame spojenie medzi emóciami a zdravím jedinca. Táto srdcová choroba môže byť podľa vedcov sledovaná až späť do mozgu.

Na ceste za úspechom: Lekárom sa podarilo vyliečiť z infekcie HIV už tretieho pacienta

Lekári tvrdia, že sa im podarilo odstrániť infekciu HIV už z tretieho pacienta. Znamená to, že sa čoskoro dopočujeme o viacerých podobných prípadoch?

Štúdia, do ktorej bolo zapojených 650 000 detí nadobro vyvrátila, že očkovanie spôsobuje autizmus

Pred vyše dvoma desaťročiami sa jeden doktor rozhodol, že publikuje vlastnú štúdiu, v ktorej tvrdil, že vakcíny môžu spôsobiť autizmus.

Rusko: Čierne či zelené sfarbenie snehu ukazuje, ako sa ľudia starajú o životné prostredie

Rusko bojuje s chemickými znečisteniami, ktoré sa odrážajú aj na farbe snehu. Sneh nabral nezvyčajné odtiene zelenej a v regióne Kuzbass bol dokonca čierny.
Nokia 9 PureView

Z Nokia 9 PureView je niektorým ľuďom fyzicky nevoľno. V čom je problém?

Telefóny sa neustále menia. Nokia je už desaťročia známa tým, že experimentuje s rôznymi dizajnmi, ktoré zrkadlia najnovšie technológie.

Génová terapia vyliečila stratu sluchu myší. Jedného dňa možno vylieči aj tú ľudskú

Nepočujúce myši liečené génovou terapiou nadobudli schopnosť počuť tak dobre ako úplne zdravé myši. Prieskum by vedci mohli neskôr uplatniť aj na ľuďoch.

Lekársky prevrat: Bionické srdce, ktoré sa v pacientovej hrudi nabíja bezdrôtovo

Srdcové pumpy začali zachraňovať životy už pred 50 rokmi. Teraz bolo zostrojené nové bionické srdce, ktoré rapídne zvyšuje kvalitu života pacientov. 

Je pre vás zdravie dôležité? Tieto smartfóny majú najvyššiu mieru žiarenia!

Najnovšie merania nemeckého úradu na ochranu pred radiáciou, BfS, odhalili niekoľko smartfónov, ktorých špecifická miera žiarenia prekračuje limity.

Ostatní práve čítajú