TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Známy reťazec sťahuje z predaja TÚTO obľúbenú potravinu. Vrátia vám peniaze
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Známy reťazec sťahuje z predaja TÚTO obľúbenú potravinu. Vrátia vám peniaze

Nemecký reťazec DM pristúpil k preventívnemu opatreniu a z predaja sťahuje müsli. Dôvodom je nesprávne označený alergén.

Posledná aktualizácia: 25. mája 2025 10:31
Lucia Bihuncová
Publikované 25. mája 2025
Zdieľať
2 min
potraviny, pozor, falšované potraviny, nevyhovujúci výrobok, syry, SOI
Zdroj: Getty Images/úprava redakcie
Zdieľať
V skratke
  • Ak máte alergiu na vlčí bôb, toto müsli nekonzumujte
  • Pre ostatných ľudí nepredstavuje zdravotné riziko
  • DM chce ochrániť spotrebiteľov, a preto výrobok preventívne sťahuje z predaja

Známy reťazec, ktorý ponúka najmä drogistický tovar, stiahol z predaja obľúbenú potravinu. Nie je dôvod na paniku, potravina je zdraviu neškodná, pokiaľ netrpíte špecifickým ochorením.

Ako uvádza nemecká sieť drogérií DM, z predaja sťahuje chrumkavé müsli s bobuľovým ovocím s hmotnosťou 500 gramov. Toto müsli predáva pod privátnou značkou dmBIO, pričom minimálna trvanlivosť výrobku, ktorý sa sťahuje z predaja, je do 11. decembra 2025.

DM sťahuje z predaja müsli

Müsli je zmes obilných vločiek (najčastejšie ovsených), orechov, semienok, sušeného ovocia a niekedy aj kúskov čokolády. Medzi Slovákmi ide o obľúbenú potravinu, ktorú si doprajú hlavne ako súčasť zdravých raňajok. Müsli sa väčšinou konzumuje s mliekom alebo jogurtom. Obľubu si získalo hlavne preto, že ide o výživnú a ľahko stráviteľnú potravinu. Do dňa dodá energiu a zároveň sa veľmi jednoducho a rýchlo pripravuje.

DM müsli
Zdroj: DM

Ako sme uviedli v úvode, sieť drogérií DM teraz sťahuje z predaja produkt – dmBio chrumkavé müsli s bobuľovým ovocím, 500 g. „Nie je možné vylúčiť, že v uvedenom výrobku sa môžu vyskytovať stopy lupiny (vlčieho bôbu), a preto je označenie alergénov nesprávne. Ak zákazníci trpia príslušnou alergiou alebo neznášanlivosťou, žiadame ich, aby výrobok nekonzumovali a priniesli ho do ktorejkoľvek DM predajne, kde vám naši zamestnanci poskytnú ďalšie informácie ohľadne postupu pri jeho vrátení,“ uviedla drogéria na svojom webe.

Nesprávne označenie alergénov

Pokiaľ netrpíte alergiou a nemáte neznášanlivosť na vlčí bôb, konzumácia tohto müsli by pre vás nemala predstavovať žiadne zdravotné riziko. Drogéria doplnila, že kvalita a bezpečnosť výrobkov je jej najvyššou prioritou. Aj preto pristúpila k preventívnej ochrane spotrebiteľa. Vrátenie výrobku sa teda týka len tých spotrebiteľov, ktorí trpia príslušnou alergiou alebo neznášanlivosťou. DM na webe tiež uvádza, že v prípade akýchkoľvek otázok môžete spoločnosť kontaktovať cez formulár na webe alebo na bezplatnej DM zákazníckej linke na čísle 0800 111 881. Táto linka je dostupná každý pracovný deň v čase od 08:00 do 17:00 hod.

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

tankovanie, benzín, nafta
Prvá krajina zakázala tankovať naftovým autám
12. apríla 2026
Slovensko, EÚ, mimoriadne
EÚ schválila prísnu povinnosť: Týka sa aj Slovenska, hrozia devastačné pokuty (platné od augusta 2026)
13. apríla 2026
diaľnice, mýtny systém
Zavedú poplatok 46 eur: Kto nezastaví na 12 hodín, bude poplatok platiť povinne
14. apríla 2026
peniaze, bankovky, mince, euro, plat, zánik pracovných miest, bankrot, dane
Sociálna poisťovňa aktualizovala zoznam dlžníkov. Ako skontrolovať či tam náhodou nie ste
14. apríla 2026

Najnovšie články

  • Čakajte peniaze: Štát ich začne posielať rýchlo, skôr než mnohí čakali
  • Trump vymazal AI obrázok, na ktorom pripomínal Ježiša Krista
  • Efekt sa dostavil okamžite: Z rezerv museli uvoľniť až 400 miliónov barelov ropy, najviac v histórii
  • Od roku 2027 zakážu predaj aj registráciu benzínových áut: Prvé mesto povolí len elektrické vozidlá
  • Slovenská pošta spustí veľkú novinku: Od leta už nebudete potrebovať žlté lístky

Bude sa vám páčiť

Slovensko, potraviny, nakupovanie, porovnávač cien, rast cien

Slováci, tieto potraviny nehádžte do koša. Zbytočne sa pripravujete aj o stovky eur

6. apríla 2026
Vladimir Putin

Ako vojna na Blízkom východe zarába Putinovi na vojnovú mašinériu

27. marca 2026

Slovenské prevádzky predávali tovar po záruke, inšpektori odhalili aj špinu. Pokuty dosiahli skoro 40-tisíc

21. marca 2026
Mimoriadne

Na Slovensku sa majú spojiť 2 operátori: 4ka má prebrať plnú kontrolu

20. marca 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?