Každý pozná formát PDF, ale len málokto vie, čo to vlastne je a prečo je taký populárny. Nájdete ho v úradných listoch, ako sú zmluvy, oznámenia, životopisy, dotazníky, formuláre a mnohé ďalšie digitálne dokumenty. Hlavnou výhodou tohto formátu je, že zachováva identické rozloženie, štruktúru a celý dokument bez ohľadu na použitý prehliadač PDF.

Príjemca nemôže upravovať obsah dokumentu ani jeho formátovanie bez vhodného softvéru: editora PDF. Pôvodne dokázal takéto súbory upravovať iba program Adobe Acrobat, ktorý formát PDF vyvinul. Postupom času sa však na trhu objavili efektívnejší a cenovo konkurencieschopnejší vyzývatelia. A práve tu prichádza UPDF.

Tento softvér, ktorý je kompatibilný so systémami Windows, macOS, Android, iOS a iPadOS, ponúka množstvo funkcií na úpravu súborov PDF podľa vašich predstáv. Ako bonus sa na licenciu UPDF Pro (integrujúcu prídavný modul spravovaný AI) vzťahuje výnimočná zľava s možnosťou vyhrať cenu v hodnote 799 USD a zľavu na samotný UPDF Pro s integrovanou AI.

UPDF
Zdroj: UPDF

Čo ponúka UPDF?

Tento softvér ponúka predovšetkým užívateľsky prívetivé a intuitívne rozhranie, ktoré je prístupné všetkým používateľom, aj tým najväčším nováčikom v oblasti IT. Ikony sú prehľadné a prístup k jednotlivým príkazom je jednoduchý a prirodzený. Pokiaľ ide o funkcie úprav, existujú 3 hlavné kategórie: nástroje na prehliadanie, nástroje na anotovanie a nástroje na úpravu.

Pomocou UPDF môžete spustiť akýkoľvek dokument PDF a zobraziť a prečítať jeho obsah. Aplikácia vás vyzve na prevzatie zobrazenia pomocou miniatúr alebo záložiek, čo uľahčuje prechod zo stránky na stránku alebo zo záložky na záložku. Môžete si ho priblížiť, prejsť priamo na stránku s jej číslom alebo prepnúť do režimu Prezentácia a zobraziť PDF na celú obrazovku pre vaše profesionálne prezentácie.

UPDF
Zdroj: UPDF

Podobne ako väčšina softvéru PDF, aj UPDF obsahuje nástroje na anotovanie a komentovanie. Ide však ďalej ako jeho konkurenti tým, že ponúka nie menej ako sto nálepiek, množstvo pečiatok, ktoré sú už preddefinované alebo sa dajú prispôsobiť podľa vašich potrieb, ceruzky (farba, hrúbka a nepriehľadnosť na prispôsobenie) na obklopenie alebo zvýraznenie prvkov dokumentu, geometrické tvary, nástroje na podčiarknutie, prečiarknutie, zvýraznenie atď. Používatelia budú mať k dispozícii textové polia na vkladanie a dokonca textové polia so šípkami na označenie, že ide o nadpis. A pre komentáre je to ešte zaujímavejšie, pretože máte možnosť umiestniť ich kdekoľvek v dokumente (a nie na okraj stránky ako mnohí konkurenti) a prispôsobiť písmo, farbu , veľkosť a formátovanie.

Aktiváciou podokna komentárov môžete zobraziť všetky uložené komentáre na zobrazenie v dokumente a v súhrnnom podokne.

UPDF
Zdroj: UPDF

Pokiaľ ide o nástroje na úpravu, UPDF samozrejme dokáže upravovať text, obrázky a odkazy prezentovaného dokumentu. S UPDF však máte aj možnosť prekryť textovú oblasť (alebo obrázok) na pôvodnú oblasť. A ak potrebujete upraviť text, automaticky sa identifikuje a vyberie písmo. Nevzniknú žiadne problémy s kompatibilitou znakov.

A ak by sa náhodou text vášho dokumentu nedal upravovať, je úplne možné aktivovať doplnok na rozpoznávanie znakov (OCR), ktorý si stiahnete a nainštalujete vo forme zásuvného modulu (pre verzie pre počítače), takže váš súbor sa naskenuje, aby sa nerozpoznaný text identifikoval a dal sa čítať a upravovať. Systém skenovania a rozpoznávania znakov sa nachádza aj v mobilnej aplikácii pre iOS, ktorá umožňuje previesť akýkoľvek naskenovaný obrazový dokument do formátu PDF. K dispozícii je niekoľko možností konverzie. Je možné komprimovať obrázky (aby bol súbor menší), zachovať čísla strán, záhlavia a päty, zachovať farby pozadia, na všetkých stranách, len na aktuálnej strane atď.

UPDF
Zdroj: UPDF

Pokiaľ ide o funkcie, ešte sme sa nepozreli na všetko, čo UPDF ponúka. Tento editor PDF ponúka aj cloudový priestor na ukladanie dokumentov na zabezpečených serveroch, aby ste k nim mohli pristupovať z ľubovoľnej pracovnej stanice, systém podpisovania, nástroje na spoluprácu, ktoré umožňujú zdieľať dokument a upravovať ho s ostatnými, ochranu heslom, odosielanie e-mailom, export do rôznych formátov (s možnosťou konverzie PDF do formátov Word, Excel, CSV, obrázok, XML a mnohých ďalších formátov), usporiadanie a orezávanie stránok a vypĺňanie formulárov na vytváranie dynamických formulárov na optimalizáciu zberu údajov.

UPDF
Zdroj: UPDF

Existuje však jedna funkcia, ktorá si zaslúži našu pozornosť a ktorú má UPDF ako jeden z mála editorov PDF, a tou je umelá inteligencia. V súčasnosti je v centre všetkých sporov UPDF, ktorý sa rozhodol integrovať AI do svojho vlajkového softvéru, čím ponúka svojim používateľom nesporný nárast produktivity. Ak chcete využiť funkcie umelej inteligencie, UPDF AI vás najprv vyzve, aby ste svoj dokument nahrali do UPDF AI, a potom vám pomôže viacerými spôsobmi. Nástroj dokáže preložiť text do rôznych jazykov, extrahovať hlavné údaje na napísanie zhrnutia, vysvetliť určité pojmy alebo dokonca generovať články súvisiace s dokumentom.

UPDF
Zdroj: UPDF

UPDF VS Adobe Acrobat Pro, ako študent prekoná majstra?

Adobe Acrobat Pro je, samozrejme, referenčný softvér pre profesionálov ako editor PDF, ale zďaleka sa nepoužíva tak jednoducho a ergonomicky ako UPDF, a to nehovoríme o pomere kvalita/cena, ktorý je nepochybne v prospech UPDF. A ak na svoju prácu potrebujete výkonnú umelú inteligenciu, UPDF integruje do svojho softvérového riešenia presnejšiu a rýchlejšiu AI. Adobe Acrobat VS.UPDF! Nech sa zápas začne!

Z hľadiska základných funkcií je medzi Adobe Acrobat VS UPDF len niekoľko rozdielov
K dispozícii máte nástroje na úpravu textu, obrázkov a odkazov v existujúcich dokumentoch, ako aj nástroje na anotovanie a komentovanie. Len si všimnite, že Adobe Acrobat neponúka prispôsobiteľný systém pečiatok UPDF. Prehliadače umožňujú jednoduchú navigáciu v rámci stránok, ale na druhej strane UPDF ako jediný ponúka zobrazenie prezentácie. Významná možnosť pre profesionálov, ktorí nepotrebujú softvér tretej strany na spustenie prezentácie z dokumentu PDF.

Pokiaľ ide o možnosti správy práv a oprávnení, digitálnych podpisov, zvukových a obrazových príloh, výhodu má Adobe Acrobat… Ide však o veľmi pokročilé možnosti, ktoré si možno nezaslúžia také vysoké predplatné v závislosti od potrieb používateľa.

UPDF
Zdroj: UPDF

Dôležité je vždy porovnať riešenia a ich funkcie vo vzťahu k ich využitiu a k cene, ktorá s tým súvisí.

Pokiaľ ide o ceny, obaja vydavatelia ponúkajú predplatné na využívanie svojich nástrojov PDF, ale to je jediné kritérium, ktoré majú spoločné. UPDF ponúka aj trvalú licenciu na doživotný prístup ku všetkým svojim funkciám. Všimnite si, že nástroje AI sú súčasťou samostatného predplatného alebo sú pridané k predplatnému UPDF Pro. A ak si predplatíte UPDF, budete môcť využívať nástroje na 4 svojich zariadeniach, čo je ideálne na inštaláciu na smartfón, rodinný počítač, počítač v kancelárii atď.

Ďalším významným rozdielom je, že Adobe Acrobat Pro nie je k dispozícii ako mobilná aplikácia, na rozdiel od UPDF, ktorý má mobilné aplikácie pre Android a iOS. Spoločnosť Adobe síce ponúka mobilné aplikácie PDF pre svoj prehliadač Adobe Acrobat Reader, na podpisovanie dokumentov pomocou programu Acrobat Sign a na skenovanie obrázka do dokumentu PDF, ale pre váš smartfón alebo tablet priamo neponúka žiadnu funkciu na úpravu.

UPDF
Zdroj: UPDF

Samozrejme, existuje bezplatný softvér, ktorý môže poslúžiť na anotovanie alebo prezeranie dokumentov PDF, ale jeho možnosti úprav sú zvyčajne veľmi obmedzené a budete ich musieť vykonať tak či tak. , prejdite na predplatné alebo si zakúpte licenciu. V prípade UPDF môžete využiť bezplatnú verziu, v ktorej si môžete vyskúšať všetky funkcie. Jediné obmedzenia sú, že váš dokument bude obsahovať vodoznak a úložný priestor v službe UPDF Cloud je 1 GB. Budete mať k dispozícii 2 bezplatné konverzie denne a funkcia OCR na transformáciu naskenovaného PDF nevyústi do uloženia dokumentu.

Ako využiť ponuky UPDF?

Môžete teda využiť bezplatnú verziu UPDF a vyskúšať všetky nástroje, od prehliadača (vždy zadarmo) až po komentáre vrátane konverzie, ochrany heslom a najmä AI. Málokedy sa nájdu také kompletné bezplatné verzie bez príliš obmedzujúcich obmedzení. Ak sa však rozhodnete prejsť na verziu Pro, ktorá (mimochodom) predstavuje len 12 % licencie Adobe Acrobat Pro, budete môcť využiť ukladanie zmien do súborov PDF bez vodoznaku, všetky neobmedzené funkcie a až 10 GB cloudového úložiska (a ďalších 10 GB s rozšírením AI). Všetky aktualizácie a vylepšenia budú samozrejme zadarmo.

Vydavateľ UPDF Superace pravidelne zverejňuje skvelé ponuky predplatného a zľavy na svoje produkty, ale tu ide ešte ďalej a ponúka nielen exkluzívnu zľavu na predplatné UPDF Pro, ale ponúka vám možnosť vyhrať iPhone 15 v hodnote 799 USD, high-tech predmety, ako sú slúchadlá Apple AirPods 2. gen., licencie UPDF Pro so zabudovanou AI zadarmo a mnoho ďalších cien.