TECHBYTE.skTECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Ďalšie fiasko: O hernú platformu Netflixu javí záujem žalostne málo používateľov
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Ďalšie fiasko: O hernú platformu Netflixu javí záujem žalostne málo používateľov

8. augusta 2022 16:08
Roman Drexler - Redaktor
Pulikované 8. augusta 2022
Zdieľať
2 min
Zdieľať
Google News Sledujte nás v Google Správach

Streamovacia platforma Netflix minulý rok spustila vlastnú hernú sekciu pre mobilné zariadenia. Prístup k nej majú všetci abonenti, pričom hry sú ponúkané bez reklám a mikrostransakčných systémov. Aj napriek tomu je však ich popularita žalostne nízka.

Jedným z hlavných účelov hernej sekcie je, aby si predplatitelia mali čím skrátiť čas, kým čakajú na vydanie nového filmu či pokračovanie obľúbeného seriálu. Pre tento účel Netflix odkúpil až tri herné štúdiá, konkrétne Night School, Next Games a Boss Fight Entertainment. Platforma sľubuje, že ponuka sa do konca roka rozrastie na 50 hier.

Netflix však aj napriek obrovskej snahe nedokáže na svoju hernú sekciu nalákať toľko zákazníkov, koľko by si prial. Podľa spoločnosti Apptopia oslovila menej ako 1 % z celkovo 221 miliónov predplatiteľov Netflixu. Celkovo sekcia zaznamenala 23,3 milióna stiahnutí, avšak počet denných aktívnych používateľov dosahuje len 1,7 milióna.

Zdroj: Pixabay / úprava redakcie

Lavína, ktorá nie a nie utíchnuť

Pre Netflix ide o ďalšiu tvrdú ranu, ktorá prichádza len mesiac po tom, čo plaforma vykázala doposiaľ najväčší úbytok zákazníkov vo svojej histórii. Za posledné mesiace svoje predplatné zrušilo takmer milión ľudí. Stále však ide o lepší výsledok, než aký sa pôvodne očakával. Netflix totiž približne 4 mesiace dozadu predpovedal, že ku 30. júnu príde až o 2 milióny zákazníkov.

Tak či onak, krušné obdobie Netflixu pokračuje. Čo sa týka posledných zverejnených výsledkov, cena akcií v medziročnom porovnaní klesla o približne 70 %. Hodnota spoločnosti sa tak z 300 miliárd dolárov v minulom roku prepadla na 90 miliárd dolárov.

Nádej tu stále je

Záchranným kolesom má byť nový typ predplatného, ktoré príde s nižšou cenovkou a s reklamami. Podľa spoločnosti MoffetNathanson môžu tržby Netflixu vďaka inzercii vzrásť o až 1,2 miliardy dolárov do roku 2025. Ďalej predpokladá, že ak by bola výška predplatného nastavená na 6 dolárov mesačne, Netflix by mohol v rovnakom časovom období získať 15 miliónov predplatiteľov na území USA a takmer 76 miliónov predplatiteľov po celom svete.

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť
Predchádzajúci článok Intel chystá procesor s taktom 5,8 GHz. Vysoký však nebude len výkon, ale aj spotreba
Ďalší článok Odklepnuté: Slovensko bude pridruženým členom Európskej vesmírnej agentúry!

Najčítanejšie

Telekom odvysiela zápas Slovensko – Fínsko bez oneskorenia. Má na to špeciálnu TV stanicu
21. februára 2026
Kaufland, štrajk
Kaufland v problémoch. Zamestnanci odmietajú 6-dňový pracovný týždeň
20. februára 2026
Xiaomi 17 Ultra
Xiaomi 17 Ultra mieri na Slovensko. Prísť má aj najlepšia verzia
21. februára 2026
aktuálne, Slovensko, štát
Na Slovensku nečakane končí ďalšia firma. Tatragoat Slovakia sa lúči veľkým výpredajom
22. februára 2026

Najnovšie články

  • Padlo finálne rozhodnutie: Fico v pondelok zastaví dodávky elektriny na Ukrajinu
  • Pozor na veľké zmeny v DIGI TV. O 3 dni si za niektoré TV stanice bude pýtať viac peňazí
  • Štát už z ľudí ťaží, čo môže. Nižšia výplata, menej sviatkov a vyššie dane. Slováci sa v roku 2026 ocitli v pasci
  • Výborná správa pre Slovensko. Prichádza firma Helgeheim, zamestná desiatky ľudí
  • Po vyše 150 rokoch môže skončiť: Kľúčová slovenská firma kolabuje

Bude sa vám páčiť

Netflix, Max

Harry Potter a Hra o tróny už čoskoro na Netflixe: Blíži sa najväčší mediálny obchod za posledné roky

14. januára 2026
Mobilné aplikácie

10 aplikácií, ktoré by ste mali zo smartfónu okamžite vymazať. Toto je nečakaný dôvod

6. januára 2026
Netflix, Max

Kto získa HBO? Netflix to možno nebude. Ponúkli sumu, aká sa dá len ťažko odmietnuť

25. decembra 2025
HBO Max

Netflix musí konať. HBO mu chce „vyfúknuť“ iný gigant, nová ponuka zamiešala karty

9. decembra 2025

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Cookies
  • Podmienky používania

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?