TECHBYTE.skTECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: POZOR: Začal sa šíriť extrémne nebezpečný malvér! Útočí aj na Slovákov!
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2024 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
TECHBYTE.sk > Novinky > Tech > Bezpečnosť > POZOR: Začal sa šíriť extrémne nebezpečný malvér! Útočí aj na Slovákov!

POZOR: Začal sa šíriť extrémne nebezpečný malvér! Útočí aj na Slovákov!

28. júna 2022 12:30
Roman Drexler
28. júna 2022
Zdieľať
2 min
Zdieľať

Spoločnosť Check Point Research v poslednom období zaznamenala zvýšenú aktivitu škodlivého malvéru Snake Keylogger. Pôvodne sa šíril prevažne cez súbory DOCX alebo XLSL. Teraz na svoje obete striehne aj prostredníctvom dokumentov vo formáte PDF.

Nakoľko formát PDF väčšina považuje za bezpečný, účinnosť malvéru rastie. Na túto formu šírenia mali hackeri presedlať po tom, ako Office začal efektívnejšie blokovať internetové makrá. Ako uvádza server SMARTmania.cz, Snake Keylogger sleduje stisnuté klávesy, z čoho zbiera cenné informácie, ktoré následne odosiela hackerom.

Emotet na vrchole

Ďalší malvérom na zozname je Emotet. Postihnúť mal až 8 % organizácií po celom svete. Dokáže sa obratne vyhýbať odhaleniu, pričom je veľmi náročné sa ho zbaviť. Práve preto je v prostredí hackerov považovaný za jeden z obľúbenejších nástrojov na krádež údajov, píše TechFocus.cz. V máji bol považovaný za vôbec najnebezpečnejší malvér.

Emotet bol pôvodne využívaný ako bankový malvér. Figurovať však môže aj ako vstupná brána pre ďalší škodlivých softvér. V minulosti spolupracoval napríklad s Trickbotom a ransomvérom Ryuk.

Slovensko ako jedna z najbezpečnejších krajín

Spoločnosť Check Point Research ďalej zverejnila aj zoznam krajín, ktoré sú najčastejším terčom škodlivých softvérov. Slovensko sa umiestnilo až na 92. priečke, čo z neho v tomto ohľade robí jednu z najbezpečnejších krajín. Susedná Česká republika je na tom oveľa horšie. Patrí jej 25. priečka. Absolútne najhoršie sa umiestnilo Mongolsko.

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť
Predchádzajúci článok Tesla pre životné prostredie: Uhoľnú elektráreň na Havaji nahradí ekologickými Megapackmi!
Ďalší článok RECENZIA Kugoo Kirin S4: Ideálna kolobežka do mesta s cenou, ktorá veľmi príjemne prekvapí

Najčítanejšie

Mimoriadne, peniaze, zdražovanie, daň
POZOR: Daňový úrad pôjde TVRDO po krku jednej skupine ľudí. Čakajte krížové kontroly aj pokuty (na čo sa zamerajú)
12. mája 2025
Peniaze, bankovky, euro
AKTUÁLNE: EÚ konečne Slovákov poteší. Schváli niečo, čo nám všetkým pomôže
13. mája 2025
pozor, mýto, pravidlá, auto, šoférovanie
Vodiči, POZOR: Blíži sa kľúčová zmena pravidiel, TOTO všetko bude inak (+ dátum)
12. mája 2025
Slovensko, peniaze
Všetko pre konsolidáciu: Štát zvažuje šokujúci krok, TOTO čaká peniaze Slovákov
13. mája 2025

Najnovšie články

  • MIMORIADNE: Štát chystá kľúčový ZÁKON o peniazoch. Veľká časť Slovákov sa bude mať lepšie
  • AKTUÁLNE: O2 nepoľavuje. Zákazníkom vyplatí až 10 € mesačne, čakajte aj dátovú rezervu (čo sa deje)
  • ZOZNAM: Telekom ukázal najobľúbenejšiu elektroniku Slovákov. Na kvalite rozhodne neštríme
  • AKTUÁLNE: O2 šokuje. Teraz máte príležitosť ušetriť takmer 300 €. Poradíme vám, ako na to (čo treba vedieť)
  • AKTUÁLNE: Slováci kúpia elektromobil len za 19 000 €. Na trh vstupuje nová automobilka, TOTO všetko ponúkne

Bude sa vám páčiť

Peňaženka, peniaze, euro, bankovky, DPH

POZOR: Ak zbadáte TÚTO SMS-ku, okamžite reagujte. Pripraví vás o peniaze, ohrození sú ÚPLNE všetci

16. apríla 2025
peniaze, blesková správa

POZOR: Presne TAKTO vyzerá SMS-ka, ktorá vás pripraví o peniaze. Ohrození sú úplne všetci

3. apríla 2025
útok, hacker, aktuálne

POZOR: Tieto populárne služby sa stali novým nástrojom hackerov. Používajú ich aj Slováci

18. marca 2025
mimoriadne, hacker

Takto vyzerá SMS-ka, ktorá vás pripraví o peniaze. Odborníci bijú na poplach, ohrození sú úplne všetci

7. februára 2025

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Cookies
  • Podmienky používania

Spoj sa s nami

© 2025 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?