Samsung T7 Shield: Externý SSD disk, ktorý môže zmoknúť aj spadnúť

Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu.

Samsung na Slovensku uvádza svoju novinku – odolný SSD disk Samsung T7 Shield. Záujemcovia sa môžu tešiť na špičkový výkon a spoľahlivosť v odolnom prevedení s veľkosťou kreditnej karty. T7 Shield je najnovším prírastkom do modelového radu prenosných SSD diskov značky Samsung. Nový SSD disk T7 Shield je už aktuálne na slovenskom trhu dostupný u vybraných obchodných partnerov za odporúčanú maloobchodnú cenu 159,90 € za 1 TB a 319,90 € za 2 TB verziu.

„Profesionálni tvorcovia aj bežní užívatelia vyžadujú odolné, výkonné a spoľahlivé SSD disky, ktoré spoľahlivo ochránia ich dáta aj pri páde, po kontakte s vodou alebo v drsných prírodných podmienkach,“ hovorí KyuYoung Lee, viceprezident pamäťovej divízie spoločnosti Samsung Electronics. „Model T7 Shield ponúka rozšírené možnosti kompatibility – používatelia môžu SSD využívať nielen na pripojenie k počítaču, ale aj k smartfónu s Androidom alebo k hernej konzole.“

Odolá aj pádu z 3 metrov

T7 Shield je doposiaľ vôbec najodolnejší prenosný SSD disk z dielne Samsung. Je preto vhodný na kreatívnu prácu v teréne a v prírode – ocenia ho najmä používatelia, ktorí potrebujú prenášať veľké množstvo dát a chcú mať pokoj, že sú ich videozáznamy, fotografie alebo ďalší obsah v bezpečí. Firma Samsung mala pod kontrolou celý ich vývoj aj výrobu a ručí tak za odolnosť voči pádu až z troch metrov. Certifikácia IP65 svedčí o tom, že disku nevadí prach ani voda. Napriek odolnému prevedeniu je T7 Shield príjemne malý a ľahký, váži iba 98 gramov.

TIP REDAKCIE
Zoznam hier na PlayStation Plus: Čo všetko budeme hrať? Je tam toho veľa!

Vysoká rýchlosť prenosu

T7 Shield dokáže čítať dáta rýchlosťou 1 050 megabytov za sekundu (MB/s) a zapisovať až 1 000 MB/s, čo znamená rekordnú rýchlosť medzi súčasnými diskami s portom USB 3.2 Gen2. V porovnaní s predchádzajúcim modelom T5 zrýchlil dátový prenos približne dvojnásobne, oproti externým pevným diskom (HDD) je približne 9,5x rýchlejší. Dokáže tak bežným aj profesionálnym používateľom ušetriť naozaj cenné množstvo času.

Vylepšené sú aj ďalšie parametre SSD disku T7 Shield – výrobcovia zmenili materiál aj softvér, takže nedochádza k strate výkonu ani k prehrievaniu, čo je častým sprievodným javom pri prenose veľkých súborov. Vďaka tejto zmene výkon neklesá a disk sa neprehrieva ani pri prenose súborov s veľkosťou 2 TB, čo používatelia ocenia predovšetkým pri kopírovaní dlhších videozáznamov, pri ich strihu, kódovaní či renderovaní. Nemusíte mať žiadne obavy, že by vás disk nechal v štichu.

Ekologické balenie

Podobne, ako iné prenosné SSD disky značky Samsung, je aj T7 Shield k dispozícii v novom obale, ktorý využíva iba tretinové množstvo materiálu v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami. Tým Samsung výrazne prispieva k obmedzeniu emisií skleníkových plynov.

K dispozícii sú tri farebné varianty – béžová, čierna a modrá. Ďalej si užívatelia môžu vybrať z dvoch verzií s 1 a 2 TB. V základnom balení nájdete dva dátové káble, USB Type-C-to-C a USB Type-C-to-A, počítať môžete aj s trojročnou zárukou.