Elon Musk sa lúči: Vyhrážajú sa mi Rusi. Ak zomriem za záhadných okolností, rád som vás poznal

Musk na Twitteri zdieľal obavu o život. Po krku mu majú ísť Rusi za pomoc Ukrajincom.

Elon Musk na Twitteri vystrašil všetkých svojich obdivovateľov. Zdieľal totiž niekoľko príspevkov, ktoré naznačujú, že mu hrozí nebezpečenstvo z ruskej strany. Miliardár totiž zverejnil obrázok, ktorý mal dostať od ruského vicepremiéra Dmitrija Rogozina. Ten v ňom Muska označil za nacistického kolaboranta kvôli tomu, že Ukrajine venoval systém satelitného internetu Starlink.

Podľa našich informácií bola dodávka terminálov Starlink realizovaná pod záštitou Pentagónu. Musk sa tak podieľa na zásobovaní fašistických síl na Ukrajine vojenskou komunikáciou,hromží v dopise Muskovi Rogozin. Miliardár za to má niesť následky ako dospelý, akokoľvek sa môže vystupovať ako blázon.

Elon Musk: Rád som vás poznal

Musk následne zverejnil ďalší tweet, v ktorom hovorí o obave o svoj život. „Ak zomriem za záhadných okolností, rád som vás poznal,“ píše. Za takýto tweet sa na Muska nahnevala aj jeho mama Maye, ktorá mu pripomenula, že podobné poznámky vôbec nie sú vtipné.

TIP REDAKCIE
Slováci o dôveryhodnosti internetu: Ako reagujeme na dezinformácie?

O terminály Starlink pritom priamo zažiadala ukrajinská strana. Musk na výzvu reagoval prekvapivo rýchlo. Len dva dni po žiadosti Mychajla Fedorova boli prvé terminály na Ukrajine, čo pravdepodobne výrazne prekazilo plány Rusov. Tí totiž postupne poškodzovali infraštruktúru a pravdepodobne sa spoliehali, že väčšina Ukrajiny ostane „v tme“.

Musk je známy tým, že sa verejne zastáva Ukrajiny. Okrem poskytnutia Starlinku podporuje aj ukrajinských zamestnancov, ktorým preplatí 3 mesiace výplaty v plnom rozsahu aj vtedy, ak sa rozhodnú vycestovať do domoviny, aby ju bránili. Aby toho nebolo málo, na súboj vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina.