Blaha sa bojí: Facebook mu výrazne obmedzil účet, úplne vymazať ho môže kedykoľvek

Poslanec sa môže hnevať akurát tak sám na seba. Pozýva na ruskú sociálnu sieť.

Opozičný poslanec za SMER-SD, Ľuboš Blaha, má na facebookovom konte čiernych bodov ďalší zápis. Ako si všimol server Živé.sk, sociálna sieť poslancovi vypla kľúčovú funkciu – pridávanie fotografií. Ostáva mu tak „už“ len možnosť pridávať texty. Ide pritom o ďalšie obmedzenie, s ktorými sa poslanec stretáva čoraz častejšie.

Milí priatelia, chcel som práve pridať fotografiu, ako ideme s Lacom Kamenickým do Martina na stavanie mája. Neuveríte, ale zamestnanci americkej korporácie, ktorá vlastní túto sociálnu sieť, mi oznámili, že to mám zakázané z bezpečnostných dôvodov,napísal Blaha na svoj profil.

Facebook tak skutočne pristúpil k znefunkčneniu kľúčovej funkcie, ktorá môže byť pre isté profily devastačná. Pridávanie obrázkov totiž výrazným spôsobom navyšuje počet ľudí, ktorým Facebook príspevky zobrazuje ľuďom. Ak v ňom fotografia alebo obrázok chýbajú, čistý text sa nedostane medzi tak vysoký počet ľudí.

TIP REDAKCIE
Havarovaný elektromobil na Slovensku je problém: Policajti ho strážili deň aj noc, nevedeli ho upratať

Hnevá sa sám na seba

Ide tak o ďalší spôsob, akým Facebook obmedzil účet opozičného poslanca. Ten v uplynulých týždňoch čelil niekoľkodňovým odstaveniam účtu. To, že sa tresty zo strany Facebooku stupňujú značí, že onedlho môže prísť k úplnému vymazaniu účtu.

Nič nové – minule ma americká korporácia zablokovala za fotku z Prahy s rodinkou. Keď sa odfotíte so svojimi deťmi, vraj propagujete násilie – akože, chápem, že liberáli z USA nenávidia tradičnú rodinu, ale že až tak,“ blúzni poslanec.

Možný koniec pôsobenia na Facebooku si uvedomuje aj sám Blaha, ktorý si nedávno založil účty na ďalších službách. Jeho zástancovia ho môžu nájsť na ruskej sociálnej sieti VKontakte alebo na Telegrame.

Ilustr. fotka: Ľuboš Blaha (Facebook), Pixabay