Motorola Edge 30 oficiálne: 144 Hz displej, 50 Mpx fotoaparáty a oveľa viac

Smartfón s hrúbkou len 6,79-milimetra.

Pred časom našili rukami prešla Motorola Edge 30 Pro, ktorá na nás rozhodne zapôsobila. Hoci nejde o najdrahšiu vlajkovú loď na trhu, cenovka zobrazujúca sumu 800 eur sa nemusí páčiť každému. Výrobca teraz vyrukoval s lacnejším súrodencom, ktorý sa bude na vybraných európskych trhoch predávať za zaujímavých 450 eur.

Motorola Edge 30 pritom ponúka relatívne výraznú výbavu, aj keď k istým kompromisom dôjsť muselo. Čo je zaujímavé, všetky potrebné komponenty sa inžinierom podarilo zabaliť do tela s hrúbkou len 6,79-milimetra. Samozrejme, odmyslieť si treba schod s fotoaparátmi.

Spoločnosti sa podľa vlastných slov podarilo vyrobiť najtenší 5G smartfón vo svojej triede. Spomenieme aj priateľskú váhu, ktorá sa zatavila pri čísle 155 gramov.

Z prednej strany bude na používateľov žiariť 6,5-palcový AMOLED displej s FHD+ rozlíšením. Ide o 10-bitový panel s vysokou, až 144 Hz obnovovacou frekvenciou. O dostatok výkonu sa v tomto prípade stará čipset Snapdragon 778G+, teda mierne pretaktovaná verzia súpravy SD 778G.

motorola edge 30
Zdroj: Motorola

Jeho grafické jadro je výkonnejšie o 20 %, pracovná frekvencia hlavného jadra stúpla o 0,1 GHz. Operačná pamäť má kapacitu 8 GB, interné úložisko 256 GB. Slot na microSD karty ale chýba.

Oblasť fotoaparátov zastupujú tri snímače obrazu. Ten hlavný disponuje rozlíšením 50 Mpx (f/1.8), optickou stabilizáciou a rýchlym zaostrovaním pomocou všetkých pixelov. Ultraširoký fotoaparát, rovnako s 50 Mpx rozlíšením (f/2.2), pokryje 118-stupňové zorné pole. Dokáže tiež zachytiť makro fotografie.

TIP REDAKCIE
Ruský Yandex má problém: Fíni jeho datacentrum odstrihli od elektriny!

Oba snímače zvládnu nahrávať 4K video so snímkovaním 30 FPS, respektíve 1080p video so 60 FPS. Zo zostavy vypadol teleobjektív prítomný v generácii Edge 20. Nahradil ho 2 Mpx senzor hĺbky (f/2.4). Predná kamera má rozlíšenie 32 Mpx (f/2.4).

motorola edge 30
Zdroj: Motorola

Celé dielo bude pri živote udržiavať batéria s kapacitou 4020 mAh. Dostupné je TurboPower nabíjanie s výkonom 33 W. Potrebný adaptér sa nachádza priamo v balení.

Model Edge 30 je ďalej vybavený stereo reproduktormi Dolby Atmos, snímačom odtlačkov v displeji, odolnosťou IP52, NFC čipom, pripojením 5G, Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2 a v neposlednom rade dvomi slotmi na SIM karty. Niekoho tiež poteší 3,5 mm audio jack pre slúchadlá.

motorola edge 30
Zdroj: Motorola

Podporovaná je tiež funkcia zrkadlenia na veľkú obrazovku Ready For, k monitoru alebo televízoru sa smartfón pripája bezdrôtovo. Systémovú stránku veci rieši operačný systém Android 12 v takmer čistom prevedení, doplnkom sú len tradičné Moto Akcie, teda niekoľko dodatočných zlepšení zo strany výrobcu.

Očakávať môžeme doručenie dvoch veľkých aktualizácií (generácií OS). Bezpečnostné záplaty by mal smartfón dostávať po dobu minimálne troch rokov.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať