Mate Xs 2: Huawei už o pár dní predstaví ďalší skladací smartfón

Premiéru absolvuje v Číne.

Spoločnosť Huawei prispela do kategórie skladacích zariadení s ohybnou obrazovkou celkovo štyrmi modelmi. Po smartfóne Mate X uviedla na trh Mate X2, Mate Xs a nakoniec štýlové véčko P50 Pocket. Príbeh bude pokračovať ďalšou epizódou s názvom Huawei Mate Xs 2.

Predstavenie tohto zariadenia, ktoré prebehne už 28. apríla 2022, Huawei potvrdil na čínskej sociálnej sieti Weibo. Spoločnosť v oficiálnom avíze okrem dátumu a pomenovania nadchádzajúceho zariadenia nespomína žiadne ďalšie podrobnosti.

Sprievodný obrázok ale jasne naznačuje, že spoznáme novú generáciu skladacieho smartfónu s flexibilnou obrazovkou. Vzhľad, špecifikácia a ďalšie náležitosti zostávajú za oponou. Známi informátori tentokrát bližšie podrobnosti nevypátrali.

Mate Xs 2
Zdroj: Huawei / Weibo

Certifikáciou čínskych úradov ale nedávno prešlo zariadenie s kódovým označením „PAL-AL00“. Je možné, že ide práve o Huawei Mate Xs 2. Poháňa ho čipset Kirin 9000 v 4G verzii a operačný systém Harmony OS.

TIP REDAKCIE
RTX 4000: Nová generácia grafík príde skôr. V prvých PC sa môžu objaviť už v júli

Po konštrukčnej stránke by sme mali uvidieť zariadenie otvárajúce sa ako kniha s tým, že ohybný displej pokryje vonkajšiu, nie vnútornú stranu. Aspoň takto vyzeral predchodca Huawei Mate Xs, ktorého sme testovali v júni 2020.

Nech už bude Huawei Mate Xs 2 akýkoľvek, tešiť sa naň môžu najmä zákazníci z Číny. Je viac ako pravdepodobné, že predaj odštartuje najskôr na domácom trhu výrobcu. S medzinárodnou dostupnosťou by sme, aspoň zo začiatku, nepočítali. Možno ale Huawei prekvapí.