Galaxy Tab S8 Ultra je náramne štíhly: Prežil test odolnosti?

JerryRigEverything potrápil najnovší tablet od Samsungu.

Samsung predstavil trojicu high-end tabletov Galaxy Tab S8 vo februári tohto roka. Vrcholom ponuky je model Ultra, ktorému dominuje na pomery tabletov doslova obrí AMOLED displej s uhlopriečkou 14,6-palca.

Galaxy Tab S8 Ultra patrí po hardvérovej stránke k tomu najlepšiemu na trhu. Má výkonný čipset, perfektnú obrazovku, objemnú batériu a v neposlednom rade dotykové pero S Pen s vysokou citlivosťou a prepracovanou funkcionalitou.

Na top-end tablete od Samsungu však zaujala ešte jedna vec – je absurdne štíhly. Jeho telo, vyrobené z prémiovej kombinácie kovu a skla, je hrubé iba 5,5 milimetra. Váha zariadenia sa zastavila na hranici 726 gramov (WiFi verzia).

Galaxy Tab S8
Samsung Galaxy Tab S8 Ultra. Foto: Red

Vzhľadom na náramnú štíhlosť tabletu by sa dalo predpokladať, že bude krehkejší. Pokiaľ ho niekto zabudne na pohovke a nechtiac ho prisadne, mohlo by dôjsť k nenapraviteľným škodám.

Tieto obavy čiastočne stiera Zack Nelson z YouTube kanála JerryRigEverything, ktorý vo svojich videách pravidelne mučí rozličnú elektroniku. Jeho testy odolnosti sú väčšinou drastické, asi nikto nebude v bežnej praxi do smartfónu rezať nožom alebo ho opekať plameňom.

TIP REDAKCIE
WhatsApp bol vždy zadarmo, teraz bude aj platený: Kto zaň bude platiť?
Galaxy Tab S8
OnePlus 10 Pro v rukách Zacka Nelsona. Zdroj: JerryRigEverything

Zack skúma aj pevnosť konštrukcie vybraných zariadení. A to tak, že sa ich jednoducho pokúša zlomiť hrubou silou. Taký OnePlus 10 Pro tento test nevydržal a prehol sa takmer na polovicu. Ako v tomto ohľade dopadol veľký a štíhly Galaxy Tab S8 Ultra? Prekvapivo dobre.

Pri pokuse o zlomenie kládla konštrukcia tabletu veľký odpor. K žiadnym väčším škodám nedošlo, dokonca ani nepopraskal displej, čo je pri takejto procedúre skôr výnimkou. Hoci badať ľahké ohnutie a vzniknutú malú medzeru medzi panelom a rámom tela, obrazovka fungovala bez problémov.

Galaxy Tab S8 Ultra teda je, aspoň podľa Zacka Nelsona, zhotovený ako tank, aj keď na to nevyzerá. Youtuber sa v minulosti pozrel aj na iné tablety, pozornosť si vypýtal Apple iPad Pro z roku 2020, ktorý v teste odolnosti zlyhal (TU). Jeho telo aj spolu s obrazovkou pri vyvinutí väčšej sily praskli.