Galaxy Buds 2 získavajú podporu pre 360 Audio a ďalšie zlepšenia

Menší, no osožný update.

Spoločnosť Samsung pripravila aktualizáciu pre svoje bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds 2, ktoré sú na trhu dostupné od augusta minulého roka. Prináša so sebou podporu pre 360 Audio, spoľahlivejšie pripojenie cez Bluetooth a lepšiu kvalitu zvuku počas hovorov.

Priestorovým zvukom 360 Audio sa doposiaľ pýšila Pro verzia slúchadiel Galaxy Buds Pro, ktoré vznikli ako konkurencia pre Apple AirPods Pro. 360 Audio od Samsungu funguje podobne ako Spatial Audio od Apple.

Technológia v podstate mení smerovanie zvuku podľa toho, ako poslucháč pohybuje hlavou. Veľkým rozdielom však je, že riešenie od Apple je určené pre použitie so zvukovým obsahom priamo vytvoreným na priestorovú reprodukciu.

Galaxy Buds 2
Foto: Red.

Samsung 360 Audio funguje s akoukoľvek zvukovou stopou pochádzajúcou z väčšiny aplikácií. Rozdiel preto bude cítiť, teda skôr počuť. Pre niektorých bude určite užitočnejšia lepšia kvalita zvuku pri hlasových hovoroch alebo už spomínané stabilnejšie Bluetooth spojenie.

TIP REDAKCIE
Sezóna kolobežiek naplno začala: Po zrážke auta a kolobežky zomrel 57-ročný Slovák

Ak slúchadlá Galaxy Buds 2 používate, otvorte aplikáciu Galaxy Wearable, prejdite do nastavení a v spodnej časti rozhrania ťuknite na aktualizáciu softvéru. Šíri sa postupne, no v najbližších dňoch by mal na ňu natrafiť každý.