Podujatie WWDC 2022 prebehne v júni, Apple ukáže iOS 16 a ďalšie novinky

Možno sa dočkáme aj nového hardvéru.

Spoločnosť Apple oficiálne potvrdila dátum konania svojej výročnej konferencie WWDC 2022. Uskutoční sa od 6. do 10. júna, podujatie prebehne výlučne v online formáte rovnako ako v posledných dvoch rokoch.

WWDC 2022 bude tradične veľkou a technologickou verejnosťou ostro sledovanou konferenciou. Niet sa čomu čudovať. Novinky, ktoré kalifornská firma predstaví, ovplyvnia jej kľúčové produkty.

Spoločnosť uvedie najnovšie inovácie v systémoch iOS, iPadOS, macOS, watchOS a tvOS, zároveň vývojárom predstaví aktualizované technológie a nástroje, aby mohli vytvárať pre rozvetvený ekosystém Apple ešte kvalitnejšie aplikácie.

Témou číslo jedna bude, samozrejme, operačný systém iOS 16 určený pre podporované smartfóny iPhone. Apple po konferencii pravdepodobne sprístupní beta verziu tohto systému, vďaka čomu sa v nej budú môcť vývojári a nadšenci vŕtať v predstihu.

iphone SE 3
Ilustr. foto: pixabay.com

Stabilná verzia iOS 16 vhodná pre všetkých používateľov bude následne uvoľnená niekedy na jeseň, zrejme už v septembri alebo októbri. Podujatia WWDC sa v prevažnej miere týkajú iba softvéru, no niečo by sme sa mohli dozvedieť aj o novom hardvéri.

TIP REDAKCIE
Ukrajinci zasiahli do citlivého: DDoS útokom Rusov odstavili od vodky

Apple by mohol čo-to prezradiť o chystaných počítačoch Mac alebo vlastných čipoch Apple Silicon novej generácie. Ďalšiu etapu v tejto kategórii otvoril pred nedávnom čip M1 Ultra s architektúrou UltraFusion, ktorá efektívne prepája dvojicu čipsetov M1 Max do jedného celku.

Plnohodnotné predstavenie nového hardvéru by však bolo skôr (milým) prekvapením. Naposledy tak spoločnosť urobila na konferencii WWDC v roku 2019, kedy vytiahla na pódium Mac Pro tretej generácie a Pro Display XDR, pripomína Engadget.

WWDC 2022 si bude môcť pozrieť každý. Živé vysielanie bude dostupné na stránkach Apple a na YouTube.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať