unihertz

Unihertz chystá smartfón s fyzickou klávesnicou, s financovaním pomôže Kickstarter

Veľa šťastia.

Mobily s hardvérovou klávesnicou z trhu dávno vymizli, ak opomenieme pár výnimiek. Niektorí výrobcovia takejto koncepcii stále veria. Jedným z nich bola aj firma OnwardMobility, ktorá v roku 2020 oznámila, že uvedenie na trh prémiový a bezpečný 5G smartfón značky BlackBerry.

Značka BlackBerry bola v minulosti zvučným menom v mobilnom priemysle. Avízo o novom smartfóne s fyzickou klávesnicou preto vzbudilo pozornosť. Spoločnosť ale svoje plány zrealizovať nedokázala.

Vo februári tohto roka už bolo viac-menej jasné, že sa očakávaný smartfón BlackBerry na trh nikdy nedostane. O pár dní neskôr spoločnosť naozaj potvrdila, že svoju činnosť ukončí a vo vývoji zariadenia pokračovať nebude.

Záujemcovia o moderný Android smartfón s fyzickou klávesnicou teraz môžu svoju pozornosť zamerať na ďalšieho odvážlivca, ktorý má v pláne takéto zariadenie uviesť na trh. Ide o čínsku spoločnosť Unihertz.

Ako oznámila, pripravuje štíhly QWERTY smartfón s operačným systémom Android, ktorý ponesie označenie Titan Slim. Vraj sa bude dať pohodlne ovládať iba jednou rukou, jeho obdĺžnikový displej má byť kompatibilný s väčšinou aplikácií a okrem toho zaujme „špičkovým elegantným vzhľadom.“

To je asi všetko, čo spoločnosť o svojom chystanom zariadení doteraz prezradila. Uverejnila ešte fotografiu, ktorá prezrádza, ako bude zariadenie vyzerať. Už na prvý pohľad pripomína model BlackBerry KEY2 z roku 2018.

TIP REDAKCIE
iPhone čaká obrovská zmena: Apple vraj plánuje presedlať na USB-C!
unihertz
Zdroj: Unihertz

Unihertz svoju novinku naservíruje verejnosti prostredníctvom kampane na Kickstarteri, platforme kolektívneho financovania. Spustená bude v máji. Záujemcovia, ktorí sa na webe spoločnosti zaregistrujú ešte pred spustením kampane, získajú na zariadenie 43 % zľavu.

Špecifikácia, funkcie, maloobchodná cena, dátum zahájenia predaja…tieto informácie si výrobca necháva pre seba. Predpokladáme, že ich prezradí v máji, kedy spustí propagačnú kampaň.

Aj keď skôr zatiaľ vyzerá na mačku vo vreci s neistou budúcnosťou, Unihertz má v tejto oblasti isté skúsenosti. Je jedným z mála výrobcov, ktorý ešte produkuje smartfóny s fyzickou klávesnicou.

Posledným kúskom z jeho dielne je model Titan Pocket, predstavený bol v roku 2011 s operačným systémom Android 11. Ani spôsob financovia cez Kickstarter nie je pre firmu nový. Predchádzajúce kampane boli úspešné, výrobca zákazníkom objednané zariadenia doručil včas.

Zostáva veriť, že Unihertz Titan Slim nedopadne ako smartfón BlackBerry od OnwardMobility. Aj keď môže ísť o zaujímavé zariadenie, pravdepodobne osloví iba užšiu skupinu zákazníkov. Počkáme si, ako sa tento projekt rozvinie.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať