nothing

Nothing pri slúchadlách neskončí, začína sa špekulovať o smartfóne

Carl Pei opäť vzbudil pozornosť, príspevkom na Twitteri.

Spoluzakladateľ spoločnosti OnePlus Carl Pei pred koncom roka 2020 z firmy odišiel a pustil sa do nového projektu. Založil spoločnosť Nothing, ktorú oficiálne predstavil v januári 2021.

Nothing v preklade znamená „nič“. Carl Pei na margo novej značky pri príležitosti jej oficiálneho predstavenia uviedol: „Premýšľali sme nad všetkým a prišli sme s ničím.“

Už od začiatku bolo jasné, že sa spoločnosť zameria na výrobu spotrebnej elektroniky. Seriózny zámer dokladoval aj zoznam „hviezdnych investorov“, medzi ktorými figuruje youtuber Casey Neistat, vynálezca iPodu Tony Fadell, spoluzakladateľ Twitchu Kevin Lin alebo šéf Redditu Steve Huffman.

Po pol roku od predstavenia firmy Nothing sme sa dočkali jej prvého produktu – štýlových bezdrôtových slúchadiel Ear (1) s potláčaním hluku, priehľadnou konštrukciou a cenou 99 eur. Carl Pei už skôr potvrdil, že pri slúchadlách zostať nemienia a predstaviť chcú viac produktov, pričom nemajú pochádzať iba z kategórie audio príslušenstva.

Keďže má Carl Pei podstatný podiel na úspechu firmy OnePlus, logicky sa preto špekuluje, že sa skôr či neskôr s firmou Nothing pustí aj do výroby smartfónov. Carl Pei jednoducho vie, ako vyrobiť rozruch okolo zariadení, za ktoré je zodpovedný. Bola by škoda, keby svoj talent ďalej nevyužíval.

Čo špekulácie o smartfóne Nothing najnovšie podporilo? Obyčajný príspevok na Twitteri. Carl Pei stručne oznámil, že sa vracia k Androidu a zároveň pochválil jeho najnovšiu verziu Android 12. Na príspevok okrem toho reagoval oficiálny účet platformy Android a taktiež značky Snapdragon.

TIP REDAKCIE
Blackview Tab 12: Šikovný tablet s poriadnou výdržou teraz môže byť váš za akciovú cenu!
nothing
Zdroj: Twitter/Carl Pei

Samozrejme, vychrliť úplne nový a v ideálnom prípade aj úspešný smartfón nie je len tak. Nothing ale ma na čom stavať a nie sú to iba bohaté skúsenosti spoluzakladateľa OnePlus. Vo februári 2021 spoločnosť prevzala značku Essential, čím sa dostala k jej portfóliu duševného vlastníctva.

Pripomenieme, že Essential založil bývalý zamestnanec Google Andy Rubin, prezývaný tiež ako „otec Androidu“. Na trh uviedol iba jeden produkt, ktorý však nedokázal konkurovať ostrieľaným súperom. Essential Phone ale nebol výsostne zlým produktom, zaujal výbornou softvérovou podporou alebo dovtedy nepoznaným zárezom v displeji.

Vývoj smartfónu Nothing zatiaľ nikto priamo nepotvrdil, na nič iné ako na špekulácie sa teda spoliehať nemôžeme. V každom prípade by ale bolo zaujímavé vidieť, ako by takýto smartfón zvládal boj na vysoko konkurenčnom mobilnom trhu.

Juhokórejský výrobca LG z hry o smartfóny vypadol, kvôli americkým sankciám sa navyše výrazne zúžil podiel firmy Huawei. Časť ich zákazníkov absorbovali najmä výrobcovia Samsung, Apple a Xiaomi. Miesto pre úplne nový smartfón by sa na trhu nájsť mohlo.