samsung galaxy S22

Galaxy S22 Ultra: Problémy s GPS vyrieši aktualizácia

Uvoľnená bude v dohľadnej dobe.

Niekoľko používateľov vlajkového smartfónu Samsung Galaxy S22 Ultra sa posťažovalo, že im nefunguje určovanie polohy cez GPS. Tým pádom nemohli využívať navigačné a ďalšie aplikácie, ktoré sa spoliehajú na pozičné údaje.

Dotknutí majitelia Galaxy S22 Ultra sa o tieto skúsenosti podelili v európskom komunitnom fóre Samsungu. Počet reakcií postupne stúpal a spolu s nimi aj nápady, ako komplikácie s nefungujúcim GPS vyriešiť.

Na pretras tak prišlo reštartovanie smartfónu alebo resetovanie nastavení siete, obnovenie výrobných nastavení a tak podobne. Niekomu sa GPS takýmto spôsobom spojazdniť podarilo, inému zase vôbec.

Po pár dňoch sa k situácii vyjadril moderátor online fóra Samsungu s tým, že výrobca tento problém uznáva a pripravuje softvérovú aktualizáciu, ktorá ho vyrieši. Časový rámec uvoľnenia aktualizácie ale stanovený nebol, dostupná by mala byť „čoskoro“.

Zdroj: Red.

Pravdepodobne nejde o plošný problém, ktorý sa týka väčšej skupiny zákazníkov. V každom prípade ale musí GPS fungovať každému bez rozdielu, ide o dôležitú súčasť mobilných zariadení.

TIP REDAKCIE
Netflix má problémy: Reklamy prídu skôr než si myslíte. Máme predbežný dátum!

Samsung Galaxy S22 Ultra trpel ešte jedným problémom. Krátko po uvedení na trh si časť spotrebiteľov všimla neprirodzené správanie obrazovky súvisiace s obnovovacou frekvenciou a zle usporiadanými pixelmi. Aj túto komplikáciu po krátkom čase vyžehlila systémová aktualizácia.