VISA

Ruský finančný systém utrpel ďalšiu ranu: VISA a Mastercard v krajine pozastavujú svoju činnosť

Každá osoba s kartou vydanou na pôde Ruska bude môcť aj naďalej za produkty či služby platiť kartami VISA a Mastercard. Ani jedna spoločnosť z dvojice však nebude spracúvať tieto transakcie.

Ruský finančný systém utrpel ďalšiu tvrdú ranu. Spoločnosti VISA a Mastercard, ktoré patria medzi popredných hráčov na poli s prevádzkovaním sietí elektronických platieb, v krajine oficiálne pozastavujú svoju činnosť. Informoval o tom portál Associated Press.

VISA v oznámení na svojej stránke uviedla, že aktuálne spolupracuje s ruskými partnermi na “zastavení všetkých transakcií v najbližších dňoch”. Niečo podobné stojí aj v správe od spoločnosti Mastercard. Tá konkrétne uviedla, že v Rusku pozastavuje svoje služby. Vraj išlo o veľmi ťažké rozhodnutie.

Ako to bude fungovať?

Obe spoločnosti vysvetľujú, že všetky transakcie uskutočnené kartami VISA a Mastercard, ktoré boli vydané bankami v Rusku, nebudú fungovať mimo krajiny. Naopak, všetky karty vydané bankami mimo krajiny nebudú fungovať u ruských obchodníkov alebo v ruských bankomatoch.

“Je nám ľúto, aký to bude mať dopad na našich vážených kolegov a na klientov, partnerov, obchodníkov a držiteľov kariet, ktorým v Rusku slúžime,” prehlásil Alfred Kelly, generálny riaditeľ spoločnosti VISA. “Táto vojna a pretrvávajúce ohrozenie mieru a stability si vyžadujú, aby sme reagovali v súlade s našimi hodnotami.”

Transakcie bude spracúvať NSPK

Bloomberg informuje, že každá osoba s kartou vydanou na pôde Ruska bude môcť aj naďalej za produkty či služby platiť kartami VISA a Mastercard. Ani jedna spoločnosť z dvojice však nebude spracúvať tieto transakcie. Táto úloha pripadne na ruský platobný systém NSPK.

TIP REDAKCIE
Netflix má problémy: Reklamy prídu skôr než si myslíte. Máme predbežný dátum!