Ruské vládne weby sú pod paľbou, kybernetické útoky nepoľavujú

“Ak predtým ich sila dosahovala najviac 500 gigabajtov, teraz je to 1 terabajt,” uviedlo Ministerstvo pre digitálne technológie.

Kybernetické útoky smerované na Rusko a jeho vládne orgány nepoľavujú. Práve naopak, ich intenzita sa neustále stupňuje a vyzerá to, že sa to v minimálne blízkej budúcnosti nezmení.

Ako píše server NDTV Gadgets, ruské vládne webové stránky neustále čelia bezprecedentným kybernetickým útokom. Podľa TASS, miestnej spravodajskej agentúry, sa má v krajine vyvíjať úsilie o filtrovanie zahraničnej webovej prevádzky. Pri tejto informácii sa odvoláva na Ministerstvo pre digitálne technológie. Útoky majú byť smerované predovšetkým na stránky Kremľa, no taktiež aj na veľké ruské spoločnosti ako Aeroflot či Sberbank.

“Ak predtým ich sila dosahovala najviac 500 gigabajtov, teraz je to 1 terabajt,” uviedlo ministerstvo. “To je dva až trikrát väčšia sila ako pri najzávažnejších incidentoch tohto druhu, ktoré boli doposiaľ zaznamenané.”

Rusko podporuje IT sektor, investuje miliardy rubľov

Ruská invázia na Ukrajinu, ktorá začala koncom minulého mesiaca, poškodila azda všetky ruské odvetvia, pričom výnimkou nie je ani IT sektor. Nakoľko je krajina stále viac a viac izolovaná od globálnych systémov a dodávateľských reťazcov, miestna vláda navrhla hneď niekoľko opatrení na podporu tohto sektora. Na svoje úsilie mala vyčleniť až 14 miliárd rubľov, čo v prepočte vychádza na približne 120 miliónov eur.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Dajte si obrovský POZOR. Toto číslo vám cez SMSky potichu ukradne peniaze!

Technologické firmy majú mať prístup k zvýhodneným daňovým a úverovým podmienkam. Okrem toho ministerstvo navrhlo, aby ruské IT spoločnosti diskutovali so zahraničnými firmami o postupnom prenose technických podporných komponentov.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať