signal aplikacia

Príbehy zaplavia ďalšiu aplikáciu: Tentokrát šifrovaný Signal

Populárny obsahový formát sa očividne zapáčil aj vývojárom Signalu.

Príbehy ako pominuteľné fotografie a videá, ktoré zmiznú po 24 hodinách, vymyslel v roku 2013 Snapchat. Ľudia si tento typ príspevkov obľúbili, neskôr ho prevzal Instagram a ďalšie aplikácie vrátane WhatsAppu (Status). Chvíľu s nimi experimentoval aj Twitter (Fleets). V blízkej budúcnosti môžu príbehy na používateľov vyskakovať aj zo súkromného komunikátora Signal.

So správou prišiel server XDA, ktorý rozpitval zdrojový kód najnovšej verzie aplikácie Signal, a našiel v ňom zmienky o obsahovom formáte príbehov. Reťazce naznačujú, že šifrovaný komunikátor ponúkne dva typy príbehov: súkromný a skupinový.

Skupinový príbeh by sa mal zobrazovať všetkým kontaktom zo Signalu, súkromný zase iba vybraným ľuďom. Podobne funguje aj Instagram, ktorý umožňuje publikum ohraničiť na „blízkych priateľov“.

signal
Ilustr. foto: Todotech20

Nič výnimočné sa v kontexte tejto funkcie nechystá. Príbehy zmiznú po 24 hodinách. Okrem fotiek a videí do nich budú môcť kreatívne duše pridávať text alebo internetové odkazy. Dostupné budú odpovede či reakcie prostredníctvom emotikonov. Autor taktiež uvidí, koľko ľudí jeho príbeh videlo.

TIP REDAKCIE
Definitívne zbohom: Apple po vyše dvoch dekádach končí s legendárnym iPodom

Čo je však dôležité, zdá sa, že Signal nebude príbehy pretláčať nasilu. Funkcia by sa mala dať v aplikácii úplne deaktivovať, čo mnohí určite privítajú, pokiaľ sa toto zistenie neskôr potvrdí.

XDA uvádza, že funkcia je v pokročilom štádiu vývoja, mohla by sa teda v aplikácii Signal objaviť v dohľadnej dobe. Najskôr ale pravdepodobne zamieri do beta verzie aplikácie.