oneplus 10 pro

Nemecký predajca omylom prezradil cenu očakávaného OnePlus 10 Pro

Bezmála 900 eur.

OnePlus 10 Pro ako najnovší vlajkový smartfón z produkcie známeho čínskeho výrobcu pomaly prichádza do Európy. Cesta z Číny mu potrvá 4 mesiace. Zariadenie sa tam začalo predávať v januári, medzinárodná dostupnosť je ohlásená na 31. marec 2022.

Parametre smartfónu OnePlus 10 Pro sú vďaka pôvodnej januárovej premiére všetkým dobre známe.

Poháňa ho čipset Snapdragon 8 Gen 1, disponuje 6,7-palcovou OLED displej s 1440p rozlíšením a 120 Hz obnovovacou frekvenciou alebo výkonnou zostavou troch fotoaparátov. Batéria má kapacitu 5000 mAh a podporuje 80 W drôtové a 50 W bezdrôtové nabíjanie.

oneplus 10 pro
Zdroj: OnePlus

V oblasti nabíjania však nastala menšia zmena. Medzinárodná verzia smartfónu nebude v niektorých krajinách podporovať rýchle nabíjanie výkonom 80 W. Dôvodom je, že technológia od OnePlus si nerozumie so striedavým prúdom o napätí 110, resp. 120 V.

Výkon nabíjania kvôli tomu klesne na 65 W, čo síce nie je rekordná hodnota, no malo by ísť stále o pomerne rýchle dopĺňanie kapacity akumulátora. Toto obmedzenie by sa však nemalo týkať Slovenska, keďže sa u nás ani jeden z uvedených prúdov nepoužíva. V takej Severnej Amerike sa ale môžu zákazníci s 80 W nabíjaním rozlúčiť.

TIP REDAKCIE
Rusko vyvracia americké fakty: Moderné telefóny u nás kúpite aj naďalej!

Teraz sme sa dozvedeli aj o poslednom, možno najdôležitejšom kúsku stavebnice menom OnePlus 10 Pro. Tým je maloobchodná odporúčaná cena. Prezradil ju veľký nemecký predajca spotrebnej elektroniky MediaMarkt, všíma si server 9to5Google.

Záznam z jeho stránky medzitým zmizol, no napriek tomu vieme, že sa 128 GB model bude v Nemecku predávať za 899 eur. 4-cifernú sumu teda OnePlus 10 Pro z peňaženiek nevytiahne, hoci o lacnú záležitosť určite nepôjde.

oneplus 10 pro
Zdroj: 9to5Google

Ceny v iných európskych krajinách sa môžu a zrejme aj budú mierne líšiť. Predchádzajúci model OnePlus 9 Pro sa napríklad v určitých regiónoch predával za 919 eur.

Globálnu verziu smartfónu výrobca odprezentuje na samostatnom online podujatí, prebehne 31. marca o 16. hodine nášho času, uvádza oficiálny web OnePlus.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať