netflix

Rusko kvôli invázii na Ukrajinu prichádza už aj o Netflix

Rovnaké rozhodnutie učinili a spoločnosti Warner Bros., Sony, Paramount Pictures, Universal či dokonca aj Disney.

Rusko prichádza o ďalšiu obľúbenú službu. Svoju aktivitu na tomto území sa z dôvodu invázie na Ukrajinu rozhodla pozastaviť aj platforma Netflix, známa predovšetkým pre svoj bohatý filmový a seriálový obsah. Spoločnosť o rozhodnutí informovala ešte včera, respektíve v nedeľu 6. marca.

Od dnešného dňa sú v prostredí platformy blokované všetky nové registrácie. Čo sa týka 1 milióna už existujúcich predplatiteľov, tí si výhody Netflixu môžu vychutnávať do skončenia aktuálneho fakturačného cyklu, píše Politico.

Rozhodnutie sa má týkať aj prípravy nového obsahu na pôde Ruska, ktorý dostal na nejaký čas červenú. Okrem toho vraj služba odmietla vysielať 20 ruských propagandistických kanálov, hoci jej to miestne zákony prikazujú, informuje publikácia Digital Trends. Zatiaľ nie je isté, aké bude mať toto odmietnutie dopad.

Netflix stojí za Ukrajinou

Netflix nedávno bezplatne sprístupnil celovečerný dokumentárny film Winter on Fire: Ukraine’s Fight For Freedom z roku 2015, ktorý sleduje politické a sociálne nepokoje na Ukrajine počas rokov 2013 a 2014 a ponúka pohľad na odhodlanie ľudí, ktorí dnes znova bojujú za svoju vlasť.

TIP REDAKCIE
Doogee S98 Pro: Štýlový odolný smartfón s termokamerou už má svoju cenu!

Sledovanosť filmu mala byť od odstránenia povinnosti poplatku vzrásť až 7-násobne. Aktuálny počet zhliadnutí má presahovať 300 tisíc, pričom mnohé z nich pochádzali aj z Ruska.

Nie je sám

Netflix nie je jedinou filmovou a seriálovou platformou, ktorá z Ruska sťahuje svoje služby. Rovnaké rozhodnutie učinili a spoločnosti Warner Bros., Sony, Paramount Pictures, Universal či dokonca aj Disney.