hodinky

Hodinky Xiaomi Watch S1 dorazili na Slovensko, takáto je cena a výbava

Predaj odštartoval dnes.

Spoločnosť Xiaomi na dnešnej tlačovej konferencii vo Viedni oficiálne uviedla na slovenský trh nové produkty. Okrem smartfónov a slúchadiel vyrukovala aj s inteligentnými hodinkami Xiaomi Watch S1, ktoré sú dostupné v 2 verziách.

Inteligentným hodinkám Xiaomi Watch S1 a Watch S1 Active sme sa podrobnejšie venovali v predchádzajúcom článku (TU). Teraz ale konečne vieme, kedy sa začnú predávať na Slovensku. Samozrejme, dozvedeli sme sa aj maloobchodnú odporúčanú cenu.

Na novinky nemusia záujemcovia čakať dlho, v podstate vôbec. V oficiálnych predajných kanáloch Xiaomi ich nájdu od dnešného dňa, teda 31. marca 2022. Model Xiaomi Watch S1 dostal odporúčanú cenu 229 eur, verzia Watch S1 Active je lacnejšia – 169 eur.

Xiaomi Watch S1
Xiaomi Watch S1

Výbava a funkcie oboch hodiniek sú takmer rovnaké. Líšia sa najmä po fyzickej stránke. Dostupných je 200 prispôsobiteľných ciferníkov, 117 tréningových režimov, z toho 19 „profesionálnych“, monitorovanie zdravotných údajov (tep, stres, SpO2, spánok, ženské zdravie…) alebo možnosť zdieľať športovo-zdravotné dáta do aplikácií Strava a Apple Health.

TIP REDAKCIE
Sezóna kolobežiek naplno začala: Po zrážke auta a kolobežky zomrel 57-ročný Slovák

Hodinky podporujú hovory cez Bluetooth, platby cez Mastercard NFC a hlasového asistenta Amazon Alexa. V bežnom režime vydržia na jedno nabitie fungovať 12 dní, uviedol výrobca. V úspornom režime to je až 24 dní. Hodinky sa nabíjajú pomocou magnetického adaptéra.

xiaomi watch S1
Xiaomi Watch S1 Active

Drahší model má klasický dizajn so zafírovým sklom a puzdrom z nehrdzavejúcej ocele. Na zápästí ho udrží remienok z kože, prípade z fluórovej gumy v rôznych farbách. Verzia Watch S1 Active je ladená športovejšie.

Jej rám je vyhotovený z kovu (tri farebné prevedenia) a spojený so silikónovým remienkom v šiestich rozličných farbách.

Oba typy používajú okrúhly AMOLED panel s priemerom 1,43-palca, rozlíšením 466 x 466 pixelov, obnovovacou frekvenciou 60 Hz a funkciou neustále zapnutej obrazovky. Spomenúť môžeme i GPS, odolnosť voči vode 5 ATM alebo automatické rozpoznávanie chôdze a behu.

Ako sme uviedli, hodinky sú v predaji od dnešného dňa.