gmail

Gmail umožní pozastaviť upozornenia v smartfóne, pokiaľ sedíte za PC

Dobrý nápad.

Upozornenia sú nevyhnutnou súčasťou smartfónov, bez ktorých by sme nevedeli, čo sa v našich aplikáciách deje. Či už ide správy, výstrahy pred zlým počasím alebo napríklad informáciu o dostupnosti softvérovej aktualizácie.

Upozornenia ale vedia byť pekné otravné, keďže ich vie zobrazovať množstvo aplikácií vrátane tých menej podstatných. Operačný systém Android našťastie obsahuje pomerne jednoduché nastavenia, ako sa neželaných notifikácií zbaviť.

Spoločnosť Google pracuje na novej funkcii, ktorá pomôže notifikačný hluk v jednom konkrétnom prípade znížiť. Reč je o správcovi elektronickej pošty Gmail. Kto s ním pracuje aj na počítači, vie, že avízo o čerstvo doručenej správe nezobrazí iba on, aj ale smartfón.

To je, samozrejme, zbytočné. Bohato postačí jedna informácia o tom, že vám niekto poslal e-mail. Gmail postupne začína vybraným používateľom ponúkať možnosť pozastaviť upozornenia v smartfóne, ak aktívne používajú desktopového klienta. Informuje o tom server 9to5google.

TIP REDAKCIE
Vyhraj 2x fantastický projektor Samsung The Freestyle: Stačí pozerať livestream Futurestore!
upozornenia
Zdroj: AndroidPolice
Zdroj: AndroidPolice

Pokiaľ sa používateľ od počítača vzdiali, smartfón upozornenia na novú poštu opäť obnoví. Pre tento účel ale musí jedinec Gmailu povoliť sledovanie používania desktopového prehliadača, či už v počítači alebo notebooku.

Hoci už niektorí na túto funkciu vo svojich prehliadačoch a aplikáciách natrafili, Google ju pravdepodobne iba testuje v užšej skupine používateľov. Na stránkach technickej podpory o nej nie je zatiaľ žiadna zmienka.

V ponuke nastavení Gmailu taktiež nefiguruje možnosť, ako túto vec manuálne zapnúť alebo vypnúť. Možnosť pozastaviť upozornenia ponúkol e-mailový klient v určitých prípadoch formou výzvy – dialógového okna. Keďže ide o praktickú novinku, dúfame, že sa do praxe dostane čo najskôr.