Predaj produktov zákazníkom v Rusku zastavil aj ESET

Týka sa to aj Bieloruska.

V reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu spoločnosť ESET oznámila, že zastavuje predaj produktov novým zákazníkom v Rusku a Bielorusku. Rozhodnutie sa týka domácich používateľov, firiem aj organizácií, informuje spoločnosť v tlačovej správe.

Ako ďalej píše, predaj vládnym inštitúciám bol prakticky zakázaný už v roku 2016, keď ruská vláda zaviedla také daňové pravidlá, legislatívu a certifikačné procesy, ktoré zvýhodňovali miestnych dodávateľov.

Spoločnosť tiež poskytne humanitárnu pomoc. Nadácia ESET vytvorila fond na pomoc občanom Ukrajiny, do ktorého vložila 500 000 eur. Tieto prostriedky sa využijú na priamu pomoc a ako dar mimovládnym organizáciám Nadácia INTEGRA a UNICEF.

ESET okrem toho spustil zamestnaneckú zbierku a povzbudzuje svojich zamestnancov, aby sa aktívne ako dobrovoľníci zapojili do humanitárnych aktivít a na tento účel im poskytne dodatočný priestor v rámci pracovného času. Spoločnosť zabezpečuje aj pomoc zamestnancom svojho ukrajinského obchodného partnera a ich rodinám, ktorým poskytuje ubytovanie a finančnú podporu.

V spolupráci s naším ukrajinským partnerom sme rozšírili podporu pre zákazníkov, aby sme im zabezpečili kontinuitu aj na miestach konfliktu. Všetkým našim ukrajinským firemným zákazníkom upgradujeme bezpečnostné riešenia bezplatne na najvyššiu verziu našich produktov pre dosiahnutie maximálnej bezpečnosti. Navyše bezplatne predlžujeme licencie koncovým aj firemným zákazníkom, ktorých platnosť vyprší, uviedol ESET.

Spoločnosť ESET poskytuje bezpečnostný výskum viacerým svetovým a európskym organizáciám, ktoré sa snažia riešiť a zmierniť kybernetické hrozby vyplývajúce z vojny na Ukrajine.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Philips Fidelio L3: Slúchadlá, ktoré dýchajú na krk špičke Sony

Poslaním je ochrana a vytváranie bezpečnejšieho digitálneho sveta prostredníctvom unikátnej telemetrie a expertízy. Výskumníci firmy neustále monitorujú digitálne hrozby v súvislosti s prebiehajúcim konfliktom.

Už 23. februára oznámili objavenie nového škodlivého kódu HermeticWiper, ktorý v predvečer ruského vojenského útoku na Ukrajinu napadol ukrajinské ciele a vymazával dáta na kompromitovaných zariadeniach.

V nasledujúce dni výskumníci spoločnosti publikovali varovanie pred podvodnými zbierkami snažiacimi sa zneužiť vojnu na Ukrajine a taktiež informovali o ďalších zisteniach týkajúcich sa kybernetických útokov na Ukrajine. V spolupráci s národnými CERT tímami tiež podporujú digitálnu bezpečnosť firemných aj štátnych inštitúcií v Európskej únii. 

V rámci posilnenej reakcie ESET upgraduje bezpečnostné riešenia ohrozeným organizáciám v zóne konfliktu, susedným štátom, ako aj štátom podieľajúcim sa na medzinárodnej reakcii, ktoré by sa mohli stať cieľom kybernetických útokov. Novým aj existujúcim zákazníkom tiež globálne ponúka možnosť bezplatne pridať novú ochranu pred zero-day hrozbami – ESET Dynamic Threat Defence. 

Funkcionalita ESET Dynamic Threat Defence v kombinácii s ESET Mail Security. Zdroj: ESET


ESET uviedol, že ako najväčší zahraničný dodávateľ ochrany pre koncové zariadenia na Ruskom trhu neberie rozhodnutie zastaviť nový predaj v Rusku a Bielorusku na ľahkú váhu. Pre tento krok sa spoločnosť rozhodla, aby deklarovala postoj a podporu Ukrajine a jej obyvateľom. Ďalšie kroky sú predmetom vyhodnocovania a vo vhodnom čase o nich bude ESET informovať, uviedol v závere správy.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať