Anonymous toho majú dosť, vyzývajú Rusov k vzbure proti Putinovi

“Vaša vláda vás chytila do siete propagandy, aby vás udržala mimo medzinárodného diania, zo strachu, čo všetko by ste mohli zistiť.”

Renomovaná hackerská skupina Anonymous sa do konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou zapája od samotného začiatku. Podobne, ako väčšina sveta, sa postavila na stranu napadnutej krajiny, a to v momente, keď vyhlásila Rusku kybernetickú vojnu.

Od toho času podnikla viacero útokov, ktorými sa snažila oslabiť Rusko a tým pádom podporiť Ukrajinu. Zaradiť medzi ne možno napríklad napojenie na vládne špionážne satelity.

Anonymous volajú po vzbure

Po novom hackeri prichádzajú s ďalším výstupom, no tentokrát v trochu inej podobe. Zverejnili krátke video, v ktorom vyzývajú Rusov, aby sa vzopreli Putinovi a zosadili ho z postu hlavy Ruskej federácie.

“Vaša vláda vás chytila do siete propagandy, aby vás udržala mimo medzinárodného diania, zo strachu, čo všetko by ste mohli zistiť,” odznieva vo videu. “Režim Vladimira Putina pácha vojnové zločiny počas invázie na Ukrajine, ktorá zapríčinila veľkú utečeneckú krízu a nespočet mŕtvych.”

Hrubá páska propagandy

Bežný ľud, či už ukrajinský alebo ruský, patrí medzi hlavné obete prebiehajúceho konfliktu. Zatiaľ čo na Ukrajine bežní ľudia zomierajú pod hlavicami rakiet, v Rusku mnohí veria, že sa nič hrozné nedeje. Oči im boli prelepené hrubou páskou ruskej propagandy, ktorá bola a je stále silno prítomná.

TIP REDAKCIE
Blackview Tab 12: Šikovný tablet s poriadnou výdržou teraz môže byť váš za akciovú cenu!

Bude video od Anonymous dostatočným stimulom k vzniku vzbury? To nevie nikto. Ak však áno, dozvieme sa to už čoskoro.