Anonymous sa vyhrážajú nadnárodným firmám, ktoré v Rusku ešte neprerušili podnikanie

Primárnym cieľom Anonymous nie je uškodiť západným firmám. Ich odchod z ruskej pôdy je však nevyhnutný k tomu, aby miestni obyvatelia otvorili oči a začali vnímať reálne fakty ohľadom prebiehajúceho vojnového konfilktu.

Hackerská skupina Anonymous v boji proti Rusku nepoľavuje. Práve naopak, v kybernetickej vojne proti bývalej hlave Sovietskeho zväzu neustále pritvrdzuje. Po novom tak robí formou vyhrážok nadnárodným korporáciám, ktoré v krajine doposiaľ neprerušili svoje podnikanie.

Ako iste viete, v dôsledku invázie na Ukrajinu sa z Ruska stiahlo viacero veľkých spoločností. Nájdeme medzi nimi napríklad Apple či Microsoft, no dokonca aj fast-food gigantov ako McDonald’s či KFC. Viaceré veľké firmy, ako sú Nestlé, Burger King, Citrix či Subway, však v krajine aj naďalej prevádzkujú svoje pobočky. A to sa Anynomus nepáči.

Renomovaná hackerská skupina zastáva názor, že nadnárodné spoločnosti, ktoré v Rusku stále podnikajú, odvádzajú dane, čím v podstate podporujú miestny režim, píše CyberNews. “Vyzývame všetky spoločnosti, ktoré naďalej pôsobia v Rusku a platia dane do rozpočtu zločineckého režimu Kremľa – stiahnite sa z Ruska! Dávame vám 48 hodín na rozmyslenie a stiahnutie, inak budete naším terčom,” tvrdí Anonymous.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovenská pošta hlási poplach. Za 2 € si vraj môžete kúpiť náhodnú nedoručenú zásielku

Čo to znamená? Ak sa firmy na základe uvedeného varovania nestiahnu z vlastnej vôle, Anonymous ich k tomu donútia. Ako? To ešte nie je isté, no vieme, že kapacity hackerov s bielymi tvárami sú vysoké.

Vnímať treba celý obraz

Treba však poznamenať, že primárnym cieľom Anonymous nie je uškodiť západným firmám. Ich odchod z ruskej pôdy je však nevyhnutný k tomu, aby miestni obyvatelia otvorili oči a začali vnímať reálne fakty ohľadom prebiehajúceho vojnového konfilktu. Ak ani toto nepomôže, pravdepodobne posunú svoje aktivity do ešte hlbších sfér.