galaxy tab s6 lite

Samsung Galaxy Tab S6 Lite OFICIÁLNE: Podpora S Pen, veľký 10″ displej a príjemná cena

Už dlhší čas sa špekulovalo, že Samsung pracuje na odľahčenej verzii svojho špičkového tabletu Galaxy Tab S6. Tieto špekulácie sa práve potvrdili.

Už dlhší čas sa špekulovalo, že Samsung pracuje na odľahčenej verzii svojho špičkového tabletu Galaxy Tab S6. Tieto špekulácie sa práve potvrdili, keďže juhokórejský gigant očakávané zariadenie konečne oficiálne predstavil.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite sa po dizajnovej stránke podobá na originálnu verziu, no nie je identický. Odľahčený model je vybavený o niečo menšou 10,4-palcovou obrazovkou s rozlíšením 2 400 x 1 200 pixelov. Taktiež nejde o OLED panel, ale lacnejší TFT displej.

Dobrou správou je, že Galaxy Tab S6 Lite podporuje S-Pen, ktoré je aj súčasťou balenia. Pero nemá batériu a ani Bluetooth, čo znamená, že ho netreba nabíjať. Založené je na technológii od spoločnosti Wacom.

galaxy S10 lite 2
Výbava Samsung Galaxy Tab S6 Lite

Váži len 7,03 g, je teda ľahučké a píše sa s ním výborne, navyše má rýchlejšiu odozvu než predtým a hrot s veľkosťou 0,7 mm umožňuje mimoriadne presnú prácu pri písaní i kreslení. Keď ho nepotrebujete, drží pomocou magnetu na boku tabletu, prípadne na puzdre (ktoré sa predáva samostatne).

galaxy tab s6 lite1
Samsung Galaxy Tab S6 Lite

Galaxy Tab S6 Lite: 1,7 GHz procesor, 4 GB RAM a 64 GB úložisko

Pod kapotou nájdeme 1,7 GHz procesor, ktorý spolupracuje so 4 GB operačnou pamäťou RAM a 64 GB úložiskom. Dostupný je aj slot pre microSD kartu, USB-C port, výstup pre slúchadlá a 7 040 mAh batéria, ktorá podľa Samsungu vydrží (pri aktívnom používaní) približne 12 hodín.

Po softvérovej stránke tablet poháňa OS Android 10 v kombinácii s rozhraním One UI 2.1.

galaxy tab s6 lite 1

Do výbavy tabletu Samsung Galaxy Tab S6 Lite patrí celý rad inteligentných, užitočných a zábavných funkcií a aplikácií, vďaka ktorým sa počúvanie hudby, streaming digitálneho obsahu, nakupovanie alebo komunikácia s priateľmi stane ešte príjemnejším zážitkom ako doteraz. K dispozícii sú napríklad stereo reproduktory z dielne spoločnosti AKG s priestorovým zvukom Dolby Atmos 3D.

Môžete sa tak tešiť na vynikajúce počúvanie, nech sledujete video na YouTube, pozeráte sa na svoj obľúbený seriál na niektorej zo streamingových služieb alebo si vychutnávate hudbu.

galaxy tab s6 lite2
Samsung Galaxy Tab S6 Lite

Samsung Galaxy Tab S6 Lite: Cena a dostupnosť

Samsung Galaxy Tab 6 Lite sa na Slovensku začne predávať už 15. mája za odporúčanú maloobchodnú cenu 379 € (Wi-Fi), resp. 439 € vo verzii LTE. K dispozícii bude aj šikovné puzdro Book Cover so vstavaným držiakom pre S Pen. Predávať sa bude za 69,90 €.

Na článku spolupracoval Lukáš Zachar.

Total
3
Zdieľaní