Gran Turismo 7: Sony priblížilo obsah a funkcie očakávanej pretekárskej hry

Vyzerá to na poriadnu jazdu. Doslova.

Fanúšikovia digitálneho benzínu a spálených pneumatík sa budú môcť onedlho ponoriť do hry Gran Turismo 7, ktorá oficiálne vyjde 4. marca 2022 pre konzoly PS5 a PS4. Gran Turismo je mimoriadne úspešnou sériou hier. Prvý diel uzrel svetlo sveta ešte v roku 1997, stal sa najpredávanejším titulom konzoly PlayStation.

Počas včerajšej online prezentácie State of Play japonská firma Sony ukázala bližší pohľad na autá, trate a herné režimy titulu Gran Turismo 7. Pretekársky simulátor bude mať čo ponúknuť a vôbec toho nebude málo, uvádza The Verge.

gran turismo 7
Foto: Sony

V deň uvedenia bude pre hráčov pripravených viac ako 400 áut, 34 pretekárskych lokalít a 90 rôzne koncipovaných tratí. Okrem online zápolenia hra ponúkne aj režim pre dvoch hráčov v podobe rozdelenej obrazovky.

Samozrejmosťou bude rozsiahla kampaň, v rámci ktorej sa budú hráči šplhať po výkonnostnom rebríčku a zbierať prostriedky na nové autá. Tie si budú môcť upravovať k obrazu svojmu. Okrem parametrov a vzhľadu auta si pozmenia aj vizuál pretekárskej kombinézy či prilby.

gran turismo 7
Foto: Sony

Novinkou je oddychový režim Café, v ktorom budú hráči plniť špecifické úlohy. Okrem toho sa v tomto režime dozvedia zaujímavé informácie z histórie mnohých ikonických vozidiel. Tvorcovia nepodcenili ani hudbu.

Music Replays vytvorí zhudobnený záznam pretekov z rôznych uhlov pohľadu. Music Rally bude skôr arkádovo ladeným režimom. Plnenie úloh v tomto režime bude menej náročné, aby si mohli hráči počas jazdy vychutnávať starostlivo vybranú hudbu. Dostupných bude 300 skladieb.

TIP REDAKCIE
Orange opäť rozširuje svoju ponuku: Pribudnú televízory, notebooky, smart hodinky a mnoho iného

Gran Turismo 7 na PS5

Majitelia najnovšej konzoly PlayStation 5 vyťažia z hry najviac. Rozmaznávať ich bude snímkovanie 60 FPS alebo technológia Ray Tracing, ktorá však bude obmedzená na frekvenciu 30 FPS.

Vibračná odozva ovládača DualSense sa prejaví v závislosti od toho, po akom povrchu vozidlo jazdí. Haptiku tiež ovplyvnia vibrácie motora a hnacieho ústrojenstva, ako aj rezonancia karosérie. Odozvu si vyžiada aj brzdenie a práca systému ABS.

gt7
Foto: Sony

Ako inak, k slovu príde prepracovaná fyzika a grafika s dynamicky sa meniacim počasím, ktoré bude ovplyvňovať jazdné vlastnosti áut. Jazda na mokrej trati bude náročnejšia než brázdenie dokonale hladkého a suchého povrchu.

Fyziku v našej hre nepretržite vylepšujeme už 25 rokov. Pri hraní GT 7 zistíte, že sa zvýšila presnosť riadenia a všetko pôsobí prirodzenejšie,“ uviedol ešte vlani vývojár Kazunori Jamauči.

Technické podrobnosti verzie hry určenej pre konzolu PlayStation 4 spoločnosť Sony nezverejnila. Je asi zrejmé, že môžeme počítať s istými kompromismi.

Realistická simulácia poškodenia áut, napríklad pri náraze, témou podujatia State of Play nebola. Dlhoroční fanúšikovia série by niečo takéto určite privítali. Ako to nakoniec bude, zistíme až 4. marca 2022.

7. diel by mal byť najlepšou hrou z celej série Gran Turismo. Či sa očakávania hráčov, ale aj sľuby tvorcov naplnia, zistíme čoskoro. Aby sme nezabudli, predpredaj hry je spojený s cenou 79,99 eur, ako uvádza web divízie PlayStation.