AKTUÁLNE: WhatsApp príde o milovanú funkciu. Toto z aplikácie navždy zmizne

Po Fotkách bude Google limitovať aj zálohy četov z WhatsAppu.

Používatelia komunikačnej aplikácie WhatsApp si môžu celý jej obsah zálohovať do cloudu. V prípade iPhonov sa konverzácie a ďalšie údaje ukladajú do služby iCloud, pre Android zariadenia je k dispozícii Disk Google.

Google Disk na rozdiel od iCloudu ponúka neobmedzený priestor pre zálohovanie obsahu z aplikácie WhatsApp. Zálohy sa teda nepočítajú do obvyklej kvóty úložiska, vďaka čomu sa používatelia nemusia zaoberať tým, aká veľká ich záloha je.

Je to výsledkom dohody medzi Googlom a WhatsAppom, ktorú oba subjekty uzatvorili pred niekoľkými rokmi. Vyzerá to ale, že prišiel čas na zmenu.

Autori z wabetainfo.com našli v zdrojovom kóde aplikácie reťazce, ktoré celkom jasne naznačujú, že neobmedzené zálohovanie WhatsAppu v cloude Disk skôr či neskôr skončí.

whatsapp
Foto: wabetainfo.com

V tejto chvíli nie je známe, aký limit bude pre potreby zálohovania po aktualizácii dostupný. Vývojári okrem toho pracujú na súvisiacej funkcii, ktorá umožní zo zálohovania vyčleniť určité typy súborov, napríklad fotografie a videá.

TIP REDAKCIE
Markíza Krimi: Čo bude vysielať a kedy presne začína?

Tie na rozdiel od textovej konverzácie zaberajú veľa miesta, čo môže byť pri obmedzenom priestore pre zálohy problémom. Nie je veľkým prekvapením, že možnosť bezodného zálohovania na WhatsAppe skončí.

Google minulý rok zrušil neobmedzené nahrávanie do služby Fotky. Od 1. júna 2022 sa všetok obsah započítava do kapacity cloudu. Cesta k väčšiemu priestoru v cloude vedie cez predplatné Google One, ktoré začína na sume 1,99 eur mesačne. Za tieto peniaze spotrebiteľ dostane 100 GB kapacitu.

Aj blížiace sa priškrtenie WhatsAppu je zrejme súčasťou snáh Googlu motivovať používateľov k tomu, aby si za miesto v cloude zaplatili.