Slovenské GTA zažíva úspech: Tvorcovia hry Vivat Slovakia vyzbierali už viac ako 36 000 €!

Hlavným protagonistom bude muž v tridsiatych rokoch svojho života, ktorý je zamestnancom tajnej organizácie s názvom Interná slovenská informačná služba, skrátene ISIS.

Tvorcovia hry Vivat Slovakia, takzvaného slovenského GTA, sa tešia ohromnému úspechu. Ich projekt prostredníctvom crowdfundingovej kampane zarobil už viac ako 36 tisíc €. Pôvodný cieľ bol pritom menej ako tretina tejto hodnoty, píše portál Fontech.

Crowdfundingová kampaň je aktuálne na ceste k už štvrtému cieľu, ktorým je 50 tisíc €. Odmenou za dosiahnutie a prekonanie tohto míľnika bude možnosť hráčov mať v hre vlastného psa. Je však vysoko pravdepodobné, že pri tejto čiastke to neskončí. Do konca kampane v čase písania tohto článku ostáva ešte 18 dní.

Známe hlasy aj funkčná MHD

Druhým cieľom bolo vyzbieranie 15 tisíc €, za ktoré vývojári ponúkajú zavedenie nových rádiových staníc, pričom budeme mať možnosť počuť aj Silné reči alebo DJa Yanka Krála a Substensiona. A nakoľko sa podarilo prekonať aj v poradí tretí míľnik, 25 tisíc €, môžeme sa tešiť aj na plne funkčnú bratislavskú MHD.

TIP REDAKCIE
Creality CR-10: Lepšiu 3D tlačiareň za túto cenu nezoženiete!

Projekt môžete podporiť aj vy. Stačí navštíviť túto stránku.

Ikonické ulice hlavného mesta

O čo pôjde? Podľa slov zodpovedných vývojárov je Vivat Slovakia videohrou s otvoreným svetom, ktorej príbeh sa bude odohrávať v zmenšenej edícii hlavného mesta Slovenska, Bratislavy. Časovo hovoríme o období 90. rokov.

Hráči môžu rátať s plnohodnotnou mestskou akciou, premávať sa známymi ulicami na rôznych značkách áut a bojovať s kriminalitou, ktorá sa ťahá od zločineckých skupín až po vládne špičky kooperujúce s podsvetím. Hlavným protagonistom bude muž v tridsiatych rokoch svojho života, ktorý je zamestnancom tajnej organizácie s názvom Interná slovenská informačná služba, skrátene ISIS.