S Pen priamo v konštrukcii? Galaxy Z Fold 4 čaká vítaná zmena

Špeciálne puzdro už možno nebude potrebné.

Vlajkové lode Galaxy S22 sú oficiálne vonku, čo znamená, že sa informátori môžu pustiť do odhaľovania ďalších popredných produktov, ktoré Samsung predstaví niekedy neskôr v tomto roku. Jedným z nich by mal byť aj Galaxy Z Fold 4 – ďalšia generácia prémiového skladacieho smartfónu.

Súčasný Galaxy Z Fold 3 bol predstavený v auguste 2021. Nová generácia, Galaxy Z Fold 4, má teda do oficiálneho príchodu ešte ďaleko. Napriek tomu začínajú na verejnosť presakovať prvé podrobnosti.

Juhokórejský portál The Elec na základe zdrojov z prostredia výrobcu uvádza, že Galaxy Z Fold 4 bude vybavený slotom pre dotykové pero S Pen. Jeho vnútorná ohybná obrazovka má mať uhlopriečku 7,56-palca, vonkajší displej zase 6,19-placa.

Formát teda zostane viac-menej rovnaký, pokiaľ sa tieto údaje neskôr potvrdia. Galaxy Z Fold 3 je vybavený displejmi o veľkosti 7,55-placa a 6,2-palca.

S dotykovým perom S Pen si rozumie aj súčasná generácia skladacieho smartfónu od Samsungu. Problémom však je, že ho používateľ nemá kam uložiť. Kúpiť si síce môže špeciálne puzdro s vyhradeným miestom pre pero, no nejde o najideálnejšie riešenie.

TIP REDAKCIE
RTX 4000: Nová generácia grafík príde skôr. V prvých PC sa môžu objaviť už v júli

Kryt zbytočne nafukuje rozmery už tak veľkého (a ťažkého) smartfónu. Pokiaľ by inžinieri Samsungu dokázali vytvoriť priestor pre S Pen priamo v konštrukcii zariadenia, išlo by o veľké plus.

Galaxy Z Fold 4
Ilustr. foto: Samsung Galaxy Note 20 Ultra

The Elec okrem iného naznačuje, že Galaxy Z Fold 4 bude s dotykovým perom komunikovať prostredníctvom overenej technológie elektromagnetickej rezonancie. Samotné pero tým pádom nebude potrebovať vlastnú batériu, čo by sa malo podpísať na jeho štíhlejšom profile.

Samsung už integroval pero S Pen do smartfónu Galaxy S22 Ultra. Nebolo by preto prekvapením, keby tak učinil aj pri novej generácii skladacieho smartfónu. Vyzerá to teda, že výrobca so sériou zariadení Galaxy Note už naozaj nepočíta.

Pero a s ním súvisiace funkcie jednoducho začlení do existujúcej plejády vlajkových mobilných zariadení. Ako obvykle, na ďalšie detaily si musíme počkať. Štvrtý Galaxy Fold čaká ešte dlhá cesta, kým sa dostane k zákazníkom.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať